Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. Gry Zręcznościowe Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Android.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Ninja Spinki Challenges!!
Ninja Spinki Challenges!!

Zręcznościowe 26 stycznia 2017

Oryginalna gra zręcznościowa, opracowana przez studio dotGears, założone przez Donga Nguyena – autora Flappy Bird. Gracz wciela się w małego wojownika ninja (tytułowego Spinki), który musi się zmierzyć z serią wyzwań sprawdzających jego refleks i umiejętności. Poszczególne konkurencje to sześć odrębnych minigier opartych na nieco odmiennych zasadach.

Pokemon: Magikarp Jump
Pokemon: Magikarp Jump

Zręcznościowe 25 maja 2017

Osadzona w uniwersum serii Pokemon mobilna gra zręcznościowa japońskiego studia Select Button. Akcja Splash! Magikarp toczy się w świecie wykreowanym na potrzeby wcześniejszych, przenośnych odsłon cyklu, takich jak Pokemon Shuffle, Pokemon Trading Card Game Online, Pokemon GO czy Pokemon Duel. Fabuła gry obraca się wokół sprawy pojawienia się w niewielkim miasteczku tajemniczych dziur, które swym kształtem przypominają rybiego pokemona pierwszej generacji, znanego szerzej jako Magikarp.

Alto's Odyssey
Alto's Odyssey

Zręcznościowe 26 lipca 2018

Kontynuacja ciepło przyjętego endless runnera Alto’s Adventure. Alto's Odyssey nie ma fabuły; wcielamy się w snowboardzistę, który mknąc przed siebie, omija przeszkody, przeskakuje nad przepaściami, ucieka przed wrogami, łapie zbiegłe zwierzęta oraz wykonuje punktowane ewolucje.

Tap Hero
Tap Hero

Zręcznościowe 3 sierpnia 2016

Stworzona przez polskiego dewelopera Michała Walaszczyka prosta, dwuwymiarowa gra zręcznościowa na urządzenia mobilne. W Tap Hero wcielamy się w postać rycerza, który musi jak najdłużej utrzymać się przy życiu. Problem w tym, że nasz wojownik nie może się poruszać, w związku z czym musi on odpierać ataki nacierających przeciwników, stojąc w miejscu.

iO
iO

Zręcznościowe 26 maja 2015

Nietypowa platformówka logiczna. Podczas zabawy kontrolujemy ruch dysku po dwuwymiarowych mapach oraz manipulujemy jego rozmiarami, wpływając nie tylko na wielkość, ale również wagę obiektu. Dzięki silnikowi fizycznemu rozwiązanie to odgrywa kluczową rolę np. przy przyśpieszaniu i pokonywaniu odległości w locie.

Best Fiends Forever
Best Fiends Forever

Zręcznościowe 20 października 2016

Opracowana przez zespół Seriously Digital Entertainment zręcznościówka z gatunku tzw. clickerów, będąca drugą częścią serii, zapoczątkowanej przez grę logiczną Best Fiends. Kiedy znane z poprzedniej odsłony stworki zwane Fiendami dotarły do celu swojej podróży, zostały pokonane i uwięzione przez siły zła. Zadaniem gracza jest zaś ich uwolnienie, co wymagać będzie przemierzenia złożonej z małych wysepek krainy Minutia oraz stawienia czoła zamieszkującym ją, agresywnym ślimakom.

Super Cat Bros.
Super Cat Bros.

Zręcznościowe 17 listopada 2016

Dwuwymiarowa platformówka mobilna wydana w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Super Cat Bros. wzorowane jest na oldskulowych platformówkach, dlatego fabuła ma tu marginalne znaczenie. Wystarczy wiedzieć, że gracz wciela się w kota imieniem Alex, który musi odszukać na tajemniczej wyspie pięcioro rodzeństwa, a następnie znaleźć sposób na wspólny powrót do domu. Podczas zabawy musimy pokonywać niewielkie dwuwymiarowe poziomy, walcząc z wrogami i omijając różnorodne niebezpieczeństwa.

Shred It!
Shred It!

Zręcznościowe 28 października 2014

Oryginalna, trójwymiarowa zręcznościówka z gatunku endless runnerów. W grze wskakujemy na deskę snowboardową i obserwując akcję zza pleców bohatera mkniemy przed siebie, omijając kolejne przeszkody i rozpadliny. Uroku rozgrywce dodaje jednak fakt, że cały świat gry wykonany został z papieru.

EGZ
EGZ

Zręcznościowe 28 kwietnia 2016

Mobilna gra zręcznościowa studia Lonely Woof, łącząca w sobie elementy dwuwymiarowej platformówki oraz minigolfa. EGZ przedstawia alternatywną wizję początków życia na Ziemi, zgodnie z którą pierwsze żyjące organizmy (tytułowe Egzy) zrodziły się z mieszającej się materii zupełnie przypadkowo i przybrały postać kolorowych żelków z nogami. Jednocześnie rzeczywistość okazała się dla nich wyjątkowo nieprzyjazna, zaś to, jak długo uda im się przeżyć, zależy już tylko od poczynań graczy.

Super Powerboy
Super Powerboy

Zręcznościowe prace wstrzymane

Wyprodukowana przez niezależne studio Pixel Blast mobilna platformówka z gatunku endless runnerów. Głównym bohaterem jest chłopak, żyjący w świecie ciemiężonym przez okrutne roboty. Tylko on może położyć kres tyranii maszyn. W początkowym etapie rozgrywki Super Powerboy nie różni się zbytnio od typowych endless runnerów, a nasz pędzący przed siebie protagonista może skakać i robić wślizgi, omijając w ten sposób przeszkody oraz przeciwników.

Hyperide
Hyperide

Zręcznościowe 5 lutego 2016

Opracowana przez warszawskie studio Kool2Play kosmiczna zręcznościówka typu endless runner. Mechanika rozgrywki w grze Hyperide na pozór przypomina klasyczne kosmiczne strzelaniny, znane z popularnych niegdyś salonów z automatami arcade. Podczas zabawy sterujemy bowiem niewielkim statkiem kosmicznym, który samoczynnie leci w górę ekranu przez kolejne, pełne wrogów i niebezpieczeństw plansze.

Geki Yaba Runner
Geki Yaba Runner

Zręcznościowe 3 lutego 2016

Mobilna platformówka 2D oparta na modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami, przygotowana przez warszawskie studio QubicGames. Akcja toczy się w magicznej krainie, a gracz wciela się w gnoma, którego zadaniem jest uratowanie porwanej księżniczki. Geki Yaba Runner to platformówka typu runner, w której kierujemy gnomem pędzącym przez pełne niebezpieczeństw plansze.

Sky Chasers
Sky Chasers

Zręcznościowe 29 stycznia 2016

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa studia Lucky Kat, w której wcielamy się w rolę pilota kartonowej machiny latającej. Akcja gry Sky Chasers toczy się w fantastycznym świecie, w którym znacząca część mieszkańców porusza się za pomocą zaawansowanych technicznie pojazdów. Nie dotyczy to jednak bohatera, który rozpoczyna swą przygodę w kartonowym pudle z doczepionymi silnikami rakietowymi, a jego zadaniem jest stopniowe zdobywanie i instalowanie kolejnych ulepszeń dla swojej maszyny.

Organic Panic
Organic Panic

Zręcznościowe prace wstrzymane

Barwna platformówka 2,5D, łącząca dynamiczną akcję z licznymi zagadkami logicznymi, wykorzystującymi prawa fizyki. Produkcja niezależnego studia Last Limb była pierwotnie tworzona po godzinach i została ukończona dzięki współpracy z firmą GameMill oraz udanej zbiórce pieniędzy na Kickstarterze.

RuneScape: Idle Adventures
RuneScape: Idle Adventures

Zręcznościowe prace wstrzymane

Darmowa produkcja reprezentująca gatunek klikerów, której opracowanie wziął na swoje barki zespół Hyper Hippo. Tytuł odwołuje się do oryginalnego RuneScape, toteż fani marki bez trudu rozpoznają lokacje znane z owej gry, a także wydarzenia, w jakich ponownie przychodzi im wziąć udział. Tym razem w trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad Needle, czyli artefaktem, którego zadaniem jest wchodzenie w interakcję z otoczeniem – osiągamy to poprzez zwykłe klikanie.

INKS.
INKS.

Zręcznościowe 12 września 2022

Mobilna gra zręcznościowa, stanowiąca oryginalne połączenie pinballa z malowaniem. Ten nietypowy pomysł został zrealizowany w londyńskim studiu State of Play. Podobnie jak w przypadku pinballa, zabawa w Inks polega na odbijaniu kulki za pomocą umieszczonych u dołu ekranu łapek, ale zamiast efektownego stołu mamy tu zwykłe tło z delikatnie zarysowanym konturem.

No Thing
No Thing

Zręcznościowe 7 kwietnia 2016

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu.

Rayman
Rayman

Zręcznościowe 17 marca 2016

Kolorowa platformówka, która dała początek popularnej serii z Raymanem w roli głównej. Nasz sympatyczny bohater wyrusza na pomoc mieszkańcom Krainy Snów, uwięzionym przez podstępnego Mr. Darka. Aby go pokonać musi przemierzyć sześć zróżnicowanych i pełnych niebezpieczeństw światów.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu. Prócz nas, na planszy znajdują się jednak również podobne osobniki, a prawdziwy sukces uzyskujemy dopiero dzięki zjadaniu pozostałości po innych, większych wężach.

Goo Saga
Goo Saga

Zręcznościowe 7 kwietnia 2016

Gra studia Toka Loka Games, znanego z mobilnej zręcznościówki The Bait. Goo Saga zabiera nas do sekretnego podwodnego laboratorium, gdzie do życia powołana zostaje dziwna, elastyczna maź. Gracz kieruje tytułowym glutem, który usiłuje odnaleźć swego twórcę i dociec celu swojego istnienia. Pod względem mechaniki Goo Saga jest dwuwymiarową platformówką w stylu Leo’s Fortune. Przemierzanie poziomów wymaga zręczności, gdyż ruchy bohatera są bardzo nieporadne.

Bushido Bear
Bushido Bear

Zręcznościowe 12 maja 2016

Wyprodukowana przez studio Spry Fox zręcznościowa gra akcji, dostępna na platformach mobilnych w popularnym modelu free-to-play. W grze Bushido Bear wcielamy się w postać świetnie wyszkolonego misia-samuraja, którego zadaniem jest obrona lasu przed nacierającymi demonami. Rozgrywka podzielona jest na kilka etapów, w których stawiamy czoła kolejnym falom wrogów o zróżnicowanym stylu walki.

Pang Adventures
Pang Adventures

Zręcznościowe 18 kwietnia 2016

Opracowana przez firmę DotEmu gra zręcznościowa, będąca kolejną odsłoną klasycznej serii Pang (znanej także jako Buster Bros oraz Pomping World). Podczas rozgrywki śledzimy perypetie dwóch braci, walczących z zagrażającą Ziemi inwazją kosmitów, a cała zabawa sprowadza się do niszczenia skaczących po planszy kulek, które potrafią atakować naszych bohaterów, a czasem ukrywać się za rozmaitymi przeszkodami. Do ich sprawnej eliminacji wykorzystujemy więc całkiem pokaźny arsenał broni, w tym m.in.

Cooking Dash 2016
Cooking Dash 2016

Zręcznościowe 17 czerwca 2015

Zręcznościówka opracowana przez studio Glu Mobile z myślą o urządzeniach mobilnych. Gracze wcielają się w dziewczynę o imieniu Flo, która zamierza zostać kucharską celebrytką. Nim jednak zrealizuje swoje marzenie, musi podjąć się pracy w zróżnicowanych miejscach – od knajpy wzorowanej na Las Vegas, przez pociąg Taco, aż po bar dla poszukiwaczy przygód.

Rabbids Big Bang
Rabbids Big Bang

Zręcznościowe 18 października 2013

Mobilny spin-off serii Raving Rabbids, zrealizowany w formie zwariowanej gry zręcznościowej. Celem zabawy jest wystrzelenie jednego z 'kórlików' w przestrzeń kosmiczną, a następnie sterowanie nim przy wykorzystaniu specjalnego plecaka rakietowego oraz siły grawitacji.