Rockstar grzebie przy Bully na Steamie. Fani liczą na poprawki licznych problemów wersji PC
Fani wypatrzyli, że studio Rockstar pracuje najpewniej nad jakąś aktualizacją pecetowej wersji Bully: Scholarship Edition. Spekuluje się, że może chodzić o uatrakcyjnienie oferty abonamentu GTA+.
Baza danych Steama jest niezastąpionym źródłem informacji o tym, nad czym po cichu pracują deweloperzy. Najnowszym tego przykładem stało się studio Rockstar Games.
W ten właśnie sposób gracze odkryli bowiem, że Bully: Scholarship Edition zyskało tzw. development branch, czyli niedostępną szerokiej publiczności wersję gry, która służy deweloperom do testowania zmian.
- Oznacza to, że Rockstar Games pracuje nad jakąś aktualizacją gry. Ta jest jej bardzo potrzebna, gdyż pecetowe wydanie gry trapione jest licznymi problemami technicznymi, w tym kiepskim sterowaniem myszką oraz limitem 30 klatek na sekundę.
Oczywiście powstaje pytanie, skąd nagle w studiu Rockstar Games pojawiła się chęć naprawienia Bully: Scholarship Edition, gdy przez kilkanaście lat gra leżała odłogiem.
Gracze spekulują, że może to być zasługa abonamentowej usługi GTA+, która najpewniej zadebiutuje wreszcie na PC wraz z wypuszczeniem aktualizacji do GTA Online, która wprowadzi funkcje obecne do tej pory jedynie na PS5 i XSX/S.
Konsolowa wersja tej subskrypcji oferuje dostęp do wielu gier tego zespołu, w tym właśnie Bully, więc autorzy mogą chcieć podrasować wydanie komputerowe, aby zachęcić pecetowców do tego abonamentu.
Wyczekiwana aktualizacja pecetowego GTA Online zostanie wypuszczona na początku przyszłego roku, wiec najpewniej wtedy także zadebiutuje patch do Bully: Scholarship Edition.
Naprawianie Bully: Scholarship Edition modami.
Jeśli nie chcecie czekać na oficjalną aktualizację, to możecie skorzystać z modów. Dla pełnego komfortu powinniście zainstalować:
- SilentPatchBully – poprawia wiele błędów technicznych, w tym zwłaszcza tych pojawiających się na systemach Windows 10/11, jak również pozwala wyłączyć limit 30 kl/s.
- Widescreen Fix – dodaje pełne wsparcie dla współczesnych rozdzielczości szerokoekranowych, w tym ultrawide.