Rock of Ages 3: Make & Break
Strategiczne 21 lipca 2020
W Rock of Ages 3: Make & Break sterujemy kulą, której zadaniem jest przebicie się przez obronę przeciwnika i zniszczenie głównego celu. Całość utrzymana jest w nietuzinkowej konwencji łączącej absurd z czarnym humorem.
Rock of Ages II: Bigger and Boulder
Strategiczne 28 sierpnia 2017
Kontynuacja hybrydy gry strategicznej i zręcznościówki, stworzona, podobnie jak pierwowzór, przez zespół ACE Team. Schemat rozgrywki w dużej mierze opiera się na dorobku pierwszej odsłony serii, zatem zabawa ponownie opiera się na walce pomiędzy graczami, którzy kontrolują połączone długą i krętą ścieżką zamki. W kolejnych rundach jedna ze stron konfliktu manewruje gigantyczną kulą, starając się roztrzaskać ją o bramę fortecy przeciwnika, z kolei druga stara się w taki sposób rozmieścić poszczególne oddziały i budowle, by zatrzymać, albo przynajmniej spowolnić tytułowy głaz. Rock of Ages II: Bigger & Boulder oferuje zabawę dla czterech, podzielonych na dwie drużyny graczy, możliwość modyfikacji chorągwi i kostiumów poszczególnych jednostek, wiele nowych typów żołnierzy i skał, a także dodatkowe mapy, nawiązujące do różnych okresów historycznych. Wysokiej jakości oprawę graficzną zapewnia technologia Unreal Engine 4.
Rock of Ages
Strategiczne 31 sierpnia 2011
Oryginalna gra strategiczna typu tower defense, stworzona przez zespół ACE Team. Schemat rozgrywki zaprojektowano z myślą o dwuosobowej zabawie. Każdy z graczy otrzymuje do dyspozycji własny zamek, którego bram musi bronić przed zakusami przeciwnika. Fortece połączono bowiem długą i krętą drogą, po jakiej toczy się gigantyczna, kamienna kula. Podczas gdy atakujący stara się tak nią manewrować, by roztrzaskać ją o bramę wroga, broniący się musi strategicznie rozlokować spowalniające ją oddziały i budowle, a także samemu próbować powstrzymać kulę. Role odwracają się po każdej rundzie. Rock of Ages umożliwia zabawę zarówno przez sieć, jak i na wspólnym ekranie. Niewątpliwym atutem tej produkcji jest nietypowy styl graficzny – kolejne poziomy zaprojektowano w oparciu o zróżnicowane style z historii sztuki: od renesansu, przez gotyk, skończywszy na romantyzmie.