Rick Dangerous 2 PC
Druga część przygód niezmordowanego łowcy przygód Ricka Dangerousa. Tym razem nasz bohater będzie musiał przeciwstawić się inwazji kosmitów, a wszystko to w pięciu, bajecznie kolorowych krainach.
Rick Dangerous 2 Premiera PC
20grudnia1989
producent: Core Design wydawca: Microplay Strona oficjalna
Angielskie napisy i dialogi
Po wykonaniu zadania z pierwszej części gry, czyli zniszczeniu hitlerowskiej bazy rakietowej, gotowej odpalić pociski w kierunku Londynu, Rick Dangerous powraca do domu na zasłużony odpoczynek. Niestety, tuż po jego przybyciu, na horyzoncie pojawia się kolejne niebezpieczeństwo. Angielską stolicę nawiedzają kosmici. Niewiele myśląc, nasz bohater wyrusza do Hyde Parku, gdzie wylądował pierwszy z wrogich statków i rozpoczyna kolejną krucjatę w obronie pokoju.
Mimo, że gra toczy się w roku 1945, Rick Dangerous został wyposażony w prawdziwie futurystyczny arsenał (zapewne udzieliła mu się obca technologia). Tradycyjny colt został zastąpiony bronią wystrzeliwującą energetyczne pociski, natomiast stary, dobry dynamit jego przyszłościową wersją, potrafiącą poruszać się w wybranym przez gracza kierunku. To udogodnienie przyda się zresztą wielokrotnie, gdyż niektórzy wrogowie chowają się w ciasnych niszach i niemożliwe staje się konwencjonalne do nich podejście. Ruchome bomby sprawują się za to wyśmienicie.
Gra podzielona jest na cztery duże etapy, w które – i tu nowość – można grać bez konieczności przechodzenia poprzednich. Niecierpliwym się to jednak nie będzie opłacać, gdyż tylko ukończenie wszystkich segmentów po kolei udostępni nam kolejny, piąty, w którym pozbędziemy się głównego przeciwnika, kosmicznego grubasa i zakończymy tym samym grę. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i w Rick Dangerous 2 poziom trudności utrzymuje się na wysokim poziomie. Pułapki są najróżniejszego rodzaju i zdecydowanie bardziej wymyślne niż poprzednio. Niemal od samego początku gry, będzie trzeba uruchamiać dużą ilość przełączników. Niektóre z nich to jednak zwykłe atrapy, uruchamiające np. działka laserowe. Generalnie, trzeba uważać i mieć oczy dookoła głowy.
Oprawa audiowizualna jest znacznie lepsza niż w pierwowzorze, głównie za sprawą możliwości użycia trybu graficznego VGA i karty dźwiękowej Adlib, do czego chyba nikogo nie będzie trzeba specjalnie przekonywać. Warto również zaznaczyć, że w Rick Dangerous 2 wreszcie pojawiła się możliwość definiowania własnych klawiszy sterujących, co było zmorą poprzednika.
Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.
Wymagania wiekowe Rick Dangerous 2: Odpowiednia dla każdego wieku.