Out There: Oceans of Time
Kontynuacja strategii z elementami przygodówki oraz RPG-a od zespołu Mi-Clos Studio. W Out There: Oceans of Time próbujemy powstrzymać byt zagrażający wszystkim żyjącym istotom we wszechświecie, co wymaga pozyskania sprzymierzeńców, ulepszania statku oraz zdobywania surowców.
producent: Mi-Clos Studio wydawca: Modern Wolf Strona oficjalna
Out There: Oceans of Time to nietypowa mieszanka gry strategicznej z przygodówką oraz RPG. Tytuł jest kontynuacją Out There, które w 2014 roku odniosło spory sukces na platformach mobilnych, a w kolejnych latach trafiło na konsole oraz komputery osobiste. Za powstanie obu produkcji odpowiada niezależny francuski zespół Mi-Clos Studios.
Fabuła
Akcja Out There: Oceans of Time rozgrywa się we wszechświecie znanym z poprzedniej odsłony cyklu, jednak fabularnie nie ma między nimi większego powiązania. W grze kierujemy żyjącym na obrzeżach kosmosu człowiekiem, któremu nakazano eskortować tajemniczą istotę znaną jako Archon. Bestia cieszy się reputacją najgroźniejszego bytu w całym uniwersum, co szybko udowadnia, salwując się ucieczką. Chcąc nie chcąc, bohater musi udać się w pogoń za niebezpieczeństwem zagrażającym całemu życiu we wszechświecie. Nie ma jednak co liczyć na ochocze wsparcie ze strony okolicznych obcych ras – ludzkość traktowana jest tu jako niegodna zaufania mniejszość. Tak więc w misji pomogą mu łowcy nagród, przestępcy i niepokorni odkrywcy.
Mechanika
Tak jak w jedynce, zabawa w Out There: Oceans of Time polega głównie na poznawaniu rozległego uniwersum i jego mieszkańców. Wszechświat gry jest generowany losowo przy rozpoczęciu rozgrywki, dzięki czemu każde podejście jest nieco inne. W trakcie gry napotykamy liczne postacie i frakcje, z którymi możemy nawiązać kontakt oraz spróbować przekonać ich do wsparcia naszej sprawy. Nie wszyscy jednak są przyjaźnie nastawieni do bohatera i czasami nie obejdzie się bez walki.
Istotnym elementem gry jest zarządzanie statkiem. Aby sprostać czekającym nas wyzwaniom, musimy ulepszać maszynę za pomocą zdobywanych modułów, ale też zadbać o posiadanie niezbędnych surowców pokroju paliwa i tlenu. Te znajdujemy na powierzchniach odwiedzanych planet lub zdobywamy poprzez handel z sojusznikami. Jeśli jednak stwierdzimy, że nie pasuje nam domyślny środek transportu, w grze znajdziemy wiele innych jednostek, które możemy wysłać na wyprawy do starożytnych miast i na opuszczone planety.
Kwestie techniczne
W przeciwieństwie do poprzedniej gry, Out There: Oceans of Time korzysta zarówno ze statycznych, dwuwymiarowych teł, jak i obiektów trójwymiarowych. Klimatu dopełnia ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Siddhartha Barnhoorna, który ma na swoim koncie muzykę nie tylko do oryginalnego Out There, ale też do Stanley Parable.
Ostatnia modyfikacja 8 października 2019
Tryb gry: single player
Wymagania wiekowe Out There: Oceans of Time: 12+
Out There: Oceans of Time Wymagania sprzętowe
PC Windows
- Minimalne:
- Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
- 4 GB RAM
- karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
- 10 GB HDD
- Windows 10
- Zalecane:
- Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
- 8 GB RAM
- karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
- 10 GB HDD
- Windows 10/11