JetFighter: Full Burn PC
Symulator samolotów odrzutowych należący do serii JetFighter. Bierzemy udział w konflikcie Organizacji Narodów Zjednoczonych z Rosją, toczącym się w rejonie Norwegii. Kość niezgody stanowią bogate zasoby ropy naftowej.
JetFighter: Full Burn Premiera PC
7sierpnia1998
producent: Mission Studios wydawca: Mission Studios
Angielskie napisy i dialogi
JetFighter: Full Burn to kolejna gra wydana w ramach serii symulatorów lotniczych poświęconych odrzutowcom. Tytuł ten trafił do sprzedaży poza standardową numeracją cyklu i stanowi ogniwo łączące trzecią oraz czwartą część. Pod względem oprawy audiowizualnej oraz mechaniki rozgrywki nie odbiega w większym stopniu od poprzedniczki. Największą różnicę stanowią wstawki filmowe z prawdziwymi aktorami (FMV) poprzedzające kolejne misje.
Tym razem porzucamy południowoamerykańskie klimaty na rzecz chłodnej północy. Rosja od dłuższego czasu ostrzyła sobie zęby na myśl o ogromnych zasobach norweskiej ropy naftowej. W momencie podjęcia działań wojennych do akcji włączyły się jednostki Organizacji Narodów Zjednoczonych mające na celu odparcie ataku. Gracze mogą wziąć udział w kampanii po obu stronach konfliktu. Jeśli opowiemy się za ONZ to do naszej dyspozycji zostaną oddane samoloty F-22N Lightning IIs oraz F/A-18 Hornet. Z kolei agresorzy korzystają z fikcyjnych odrzutowców MiG-42.
Choć JetFighter: Full Burn zalicza się do symulatorów lotniczych, to jednak oferuje stosunkowo uproszczony model sterowania. W związku z tym tytuł ten jest skierowany do szerokiego grona miłośników podniebnych walk. Z bardziej realistycznych elementów pozostawiono między innymi efekt przeciągnięcia. Polecenia wydajemy za pomocą klawiatury, dżojstika lub klikając myszką w kokpicie na odpowiednie dźwignie i przyciski.
W przerwie pomiędzy kolejnymi misjami swobodnie poruszamy się po bazie, odwiedzając również własną kabinę, z której poziomu obserwujemy zdobyte odznaczenia oraz wybieramy skrzydłowych. Największą nowość w tej odsłonie cyklu stanowią rozbudowane wstawki filmowe. Wystąpili w nich prawdziwi aktorzy. Dzięki temu możemy łatwiej wczuć się w przedstawione wydarzenia, a fabuła nabrała dodatkowej głębi.
W porównaniu do JetFighter III twórcy nie pokusili się o większe zmiany w warstwie audiowizualnej. Oznacza to, że mamy do czynienia z uproszczonymi efektami mgły oraz dynamicznego oświetlenia, a gra wykorzystuje akcelerację sprzętową.
Ostatnia modyfikacja 17 września 2012
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: sieć lokalna Liczba graczy: 1-16
Nośnik: 1 CD
Wymagania wiekowe JetFighter: Full Burn: Odpowiednia dla każdego wieku.