Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX (PS4)
OkładkaHatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX (PS4)

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX PS4

Rozszerzona wersja muzyczno-rytmicznej gry Hatsune Miku: Project Diva Future Tone, która ukazał się pierwotnie w 2016 roku. Produkcja wzbogacona została o wszystkie wydane wcześniej zestawy DLC. Twórcy wprowadzili także nieobecny w poprzedniej wersji tryb fotograficzny.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation | singleplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX Premiera PS4

22listopada2017

producent: Sega wydawca: Sega Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone

Persona 4: Dancing All Night

DJMAX Respect

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone DX na konsoli PlayStation 4 to rozszerzona i wzbogacona o nowe elementy wersja gry Hatsune Miku: Project Diva Future Tone, która ukazała się w 2016 roku. Za sworznie tytułu odpowiada niezmiennie japońska firma Sega. Cykl Project Diva narodził się w 2009 roku na przenośnej konsoli PSP i doczekał się kilku głównych odsłon oraz tytułów pobocznych, które trafiły na różne platformy sprzętowe. Jednym z nich była produkcja pod tytułem Hatsune Miku: Project DIVA Arcade z 2010 roku, stworzona z myślą o japońskich salonach gier. Hatsune Miku: Project Diva Future Tone DX jest bezpośrednim konsolowym portem jednej z najnowszych iteracji tej gry. Gra zawiera wszystkie zestawy DLC wydane dla Hatsune Miku: Project Diva Future Tone, a także wcześniej niedostępną dodatkową piosenkę oraz kostiumy.

Główną rolę w Hatsune Miku: Project Diva Future Tone DX odgrywają utwory wykonywane przez sześciu wirtualnych wokalistów z Hatsune Miku na czele, których głosy oferowane są przez profesjonalne programy muzyczne japońskiej spółki Crypton Future Media. Za ich pomocą fani na całym świecie w przeciągu ostatnich lat skomponowali tysiące piosenek, reprezentujących różne gatunki oraz style muzyczne, które zdobyły fanów dzięki sieciom społecznościowym i popularnym serwisom wideo, takim jak YouTube czy Niconico.

Mechanika

Jeżeli chodzi o model rozgrywki w Hatsune Miku: Project Diva Future Tone DX to nie dobiega on od tego do czego przyzwyczaiły nas inne gry z serii. W trakcie zabawy na ekranie wyświetlany jest teledysk do piosenki oraz symbole reprezentujące przyciski, które musimy odpowiednio szybko i z wyczuciem wciskać. Tytuł oferuje kilka poziomów trudności oraz liczne opcje konfiguracyjne, związane ze sterowaniem oraz interfejsem.

W przeciwieństwie do innych gier spod szyldu Project Dvia, tytuł nie posiada opcji symulacyjnych, pozwalających na wchodzenie w interakcje z bohaterami gry oraz urządzenia ich osobistych pokojów. Nadal jednak odblokowujemy różnego rodzaju kostiumy (w sumie jest ich aż 395) i akcesoria dla postaci. Hatsune Miku: Project Diva Future Tone DX posiada w sumie 237 piosenek, Duża część z nich pojawiała się w innych odsłonach serii, część została przygotowana jedynie z myślą o tej wersji. Fani vocaloidów znajdą tutaj najbardziej znane i popularne utwory, które ujrzały światło dzienne w przeciągu ostatnich lat. Nowością w wersji DX jest tryb fotograficzny, dzięki któremu podczas oglądania teledysków możemy w dowolnym momencie robić zdjęcia, a następnie przycinać, edytować i ozdabiać naklejkami.

Kwestie techniczne

Produkcja korzysta z technologii opracowanej z myślą o automatach arcade, w przeciwieństwie do pozostałych produkcji z głównego cyklu, które muszą być dopasowane do wydajność i możliwości konsol przenośnych. Dzięki czemu jest w stanie zaoferować oprawę graficzną w znacznie lepszej jakości, umożliwiając zabawę w rozdzielczości 1080p i przy 60 klatkach na sekundę.

Ostatnia modyfikacja 7 listopada 2017

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone DX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.