Gods of Rome
Opracowana przez doświadczoną na gruncie gier mobilnych francuską firmę Gameloft bijatyka 1 na 1, utrzymana w klimatach mitologicznych.
producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna
Gods of Rome to mobilna bijatyka z mitologicznymi bogami, tytanami i gladiatorami w rolach głównych, wydana na urządzeniach z systemem AND, iOS i WP. Za wyprodukowanie tytułu odpowiada francuska firma Gameloft, znana z gry Sniper Fury, a także serii Modern Combat, Asphalt i Dungeon Hunter. Wydano go w typowym modelu darmowym, oferującym obsługę mikropłatności.
Fabuła
W Gods of Rome trafiamy do uniwersum osadzonego w epoce antyku. Łączy ono w sobie elementy starożytnego Rzymu i Grecji, wliczając w to nie tylko historyczne akcenty, ale przede wszystkim te będące częścią mitologii. Świat gry zamieszkują bowiem bogowie, tytani i inne fantastyczne kreatury, wyciągnięte z wierzeń ówczesnych ludzi.
Mechanika
Gods of Rome jest bijatyką 1-na-1. Mechanika starć została zainspirowana mobilnymi grami walki pokroju Injustice: Gods Among Us, Marvel Contest of Champions i Mortal Kombat X. W grze nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad wojownikiem, a jedynie zajmujemy się wykonywaniem tapnięć i gestów, celem aktywacji rozmaitych ataków i ruchów specjalnych. W rolę wojowników wcielają się mitologiczni bogowie (nie tylko rzymscy, co sugeruje tytuł – wśród bohaterów znajdziemy też greckie bóstwa), tytani i gladiatorzy – na liście postaci, prócz władcy błyskawic, widnieją m.in. Mars, Atena, Atlas i Spartakus.
Tryby gry
Gods of Rome na platformę AND, iOS i WP oferuje rozbudowaną kampanię solową, w ramach której odblokowujemy kolejnych wojowników, a także bardzo mile widzianą w przypadku bijatyk sieciową opcję wieloosobową. Ta druga pozwala zmierzyć się z ludźmi z całego świata, ale aby skorzystać z tej możliwości trzeba posiadać specjalne klucze (Divine Keys), pozyskiwane w trakcie kariery i nabywane w ramach mikropłatności.
Kwestie techniczne
Gods of Rome wygląda przy tym bardzo przekonująco. Trójwymiarowe, pełne detali areny i ładnie animowane, zbudowane z dużej liczby wielokątów postacie nie pozwalają przejść obok gry studia Gameloft obojętnie. Bardzo pozytywnie na obraz gry wpływają też towarzyszące walkom efekty wizualne i świetlne.
Minirecenzja Gods of Rome – monotonna bijatyka pozbawiona boskiego pierwiastka
- Widowiskowa oprawa graficzna, która nie ma się czego wstydzić w porównaniu do ślicznego Mortal Kombat X;
- Ciekawie i fajnie zaprojektowane postacie;
- Długa kampania fabularna.
- Bardzo płytka i powtarzalna mechanika rozgrywki;
- Zabawa nudzi się po kilku dłuższych chwilach.
Firmy Gameloft nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi grania na urządzeniach mobilnych. Deweloper ma na swoim koncie szereg mniej lub bardziej udanych produkcji, w tym chociażby serię Asphalt. Kolejną propozycją studia jest Gods of Rome, czyli bijatyka z antycznymi postaciami w rolach głównych, która rzuca rękawice projektom pokroju Mortal Kombat X.
Ze wspomnianej produkcji francuski tytuł czerpie całkiem sporo – rozgrywka przebiega w niemal identyczny sposób, opierając się na stukaniu i przeciąganiu palcami po ekranie dotykowym urządzenia. W odróżnieniu od hitu firmy Warner Bros. Interactive Entertainment, zabawa w Gods of Rome nie jest aż tak płynna. Bardzo ciężko jest zablokować ciosy przeciwnika, a sama gra zachęca do obsypywania przeciwników losowymi kombosami, nagradzając atakujących potężnymi mocami. Krótko pisząc, rozgrywce brakuje głębi. Wydawało się, że inne mobilne bijatyki także poważnie cierpią z tego powodu, ale w tym przypadku jest naprawdę kiepsko.
Oczywiście, na początku nie przeszkadza to w czerpaniu frajdy z walki, gdyż potyczki są bardzo efektowne, a oprawa graficzna Gods of Rome jest naprawdę wysokich lotów. Niemniej całość szybko się nudzi, gdy monotonna, schematyczna oraz pozbawiona polotu mechanika rozgrywki zaczyna dokuczać. Jest to tym bardziej uciążliwe, że deweloperzy stworzyli całkiem długa kampanię fabularną, a i lista dostępnych bohaterów nie pozwala narzekać.
Jak więc w ostateczności wypada bijatyka Gameloftu? Przeciętnie. Z jednej strony jest to gra ładna, widowiskowa, z długą kampanią i ciekawymi postaciami. Z drugiej, mechanika rozgrywki jest mało płynna, powtarzalna i szybko się nudzi. Tytuł dostępny jest za darmo, więc nie zaszkodzi spróbować, ale nie oczekujcie cudów.
Ostatnia modyfikacja 5 stycznia 2016
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: Internet
Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)
Wymagania wiekowe Gods of Rome: 16+
Gods of Rome Wymagania sprzętowe
Apple iOS
- Dodatkowe informacje:
- Wymagane połączenie z Internetem
Android
- Dodatkowe informacje:
- Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone
- Dodatkowe informacje:
- Wymagane połączenie z Internetem