Furu Furu Park Wii
Zbiór 30 różnych mini-gier, spośród których wiele wzorowanych jest na klasycznych zręcznościówkach koncernu Taito. Szczególny nacisk położono na zabawę przy wykorzystaniu kontrolera do Wii.
Furu Furu Park Premiera Wii
1grudnia2007
producent: Taito wydawca: Majesco Entertainment
Angielskie napisy i dialogi
Furu Furu Park jest zbiorem mniej lub bardziej złożonych mini-gier. Mamy więc do czynienia z dość typowym reprezentantem gatunku „party games”, stworzonym w głównej mierze z myślą o osobach, które na co dzień z elektroniczną rozgrywką nie mają zbyt wiele do czynienia (casual gamers). Za wzór do przygotowania wielu z tych gier posłużyły klasyczne zręcznościówki producenta Furu Furu Park, koncernu Taito. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż właściwie wszystkie wchodzące w skład tego zestawu mini-gry w mniejszym bądź większym stopniu wykorzystują możliwości oferowane przez pilota do Wii. Cechują się one też bardzo jasnymi zasadami rozgrywki, dzięki czemu praktycznie bez żadnego przygotowania można przystąpić do zabawy. Co ciekawe, dla firmy Taito nie jest to pierwsza próba zaistnienia na Wii. Producent ten w przeszłości na innowacyjną konsolę firmy Nintendo wydał bowiem takie gry jak Bust-A-Move Bash!, czy Cooking Mama: Cook Off.
Gracz może w sumie wybierać pomiędzy trzydziestoma różnymi mini-grami. Przykładowe gry wchodzące w skład tego zestawu to: Arkanoid (zasady są w tym przypadku bardzo zbliżone do oryginału; należy więc posyłać piłkę w taki sposób żeby mogła niszczyć widoczne bloki), Pinch Hitter (prosta odmiana baseballa, ograniczająca się wyłącznie do odbijania lecącej w stronę gracza piłki), Bubble Bobble, Safe Cracker (gracz próbuje włamać się do sejfu, wykorzystując zapamiętaną wcześniej kombinację), Sonic Blastman (rozgrywka polegająca na uderzaniu w pojawiające się na ekranie asteroidy) czy Super Karate (gracz musi wykonywać odpowiednie uderzenia, tak aby pokonać widocznego na ekranie przeciwnika).
Z myślą o sympatykach rozgrywek multiplayerowych przygotowano natomiast trzy oddzielne tryby zabawy – Free Battle, Panel Attack oraz Love Challenge. W tym ostatnim przypadku staramy się zabiegać o względy wirtualnych przedstawicielek płci pięknej. Większość z zawartych w zestawie gier oferuje bardzo uproszczoną oprawę graficzną. Na uwagę zasługuje jednak bardzo czytelny HUD, informujący zarówno o aktualnych postępach, jak i niezbędnych do wykonania czynnościach (np. poprzez obrazowanie poprawnego manipulowania pilotem do Wii).
Ostatnia modyfikacja 20 grudnia 2007
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: wspólny ekran Liczba graczy: 1-4
Wymagania wiekowe Furu Furu Park: Odpowiednia dla każdego wieku.