Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360PSVPS3
Okładka Dream Club Zero Portable (PSV)
OkładkaDream Club Zero Portable (PSV)

Dream Club Zero Portable

Dream Club Zero | Dream Club Zero: Special Edipyon!

Kolejna odsłona randkowego symulatora, w którym gracze wcielają się w zmęczonego codzienną pracą japońskiego singla, odwiedzającego co wieczór japoński bar z hostessami i próbującego zdobyć serce jednej z pracujących w niej kobiet.

Symulacje | rytmiczne | visual novel | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | symulator randkowy | singleplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Club Zero Portable Premiera

27sty2011

X360

17gru2011

PSV

17sty2013

PS3

producent: Tamsoft wydawca: D3 Publisher Strona oficjalna

Gry podobne do Dream Club Zero Portable

World End Syndrome

The Charming Empire

Dream Club Zero: Special Edipyon! to druga odsłona japońskiej serii symulatorów randkowych z elementami zręcznościowo-muzycznymi. Za stworzenie tytułu odpowiada firma D3 oraz studio Tamsoft. Powstały w 1992 roku deweloper ma na koncie dziesiątki produkcji konsolowych, z których większość nigdy nie została wydana na Zachodzie. Pomysłodawcy Dream Club liczyli na to, że cykl zwróci uwagę fanów muzyczno-menedżerskiej serii Idolmaster, a także klasycznych romantycznych visual novel. Dream Club nie uzyskał aż tak wysokich wyników sprzedaży co konkurencja, ale doczekał się on co najmniej kilku sequeli oraz spin-offów, które pojawiły się na wielu platformach sprzętowych. Dream Club Zero jest prequelem pierwszej części serii, która pierwotnie ukazała się w 2009 roku na konsoli Xbox 360. Produkcja rozwija pomysły z oryginału wprowadzając dodatkowo nowe bohaterki, a także mini-gry. Wersja Special Edpiyon! na PlayStation 3 zawiera zestawy DLC oraz dodatki, które pojawiały się w edycjach na PS Vitę oraz Xboksa 360.

Akcja tytułu umiejscowiona została na pięć miesięcy przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszym Dream Club. Gracze ponownie wcielają się w anonimowego japońskiego singla, który przypadkiem trafia do klubu z hostessami. Dość szybko staje się on jego stałym klientem, ponieważ liczy na to, że zdobędzie serce jednej z pracujących tam dziewczyn.

Rozgrywka składa się z kilku podstawowych elementów oraz zręcznościowych minigier. Celem zabawy jest uzyskanie szczęśliwego zakończenia i zdobycie względów jednej z kilkunastu hostess. Każda z bohaterek ma specyficzne powody dla których pracuje w barze, większość traktuje jednak to zajęcie jako dodatkowe, w dzień zajmując się więc czymś zupełnie innym, będąc modelką, nauczycielką czy początkującą aktorką. Warto dodać, że w Dream Club Zero do obsady z pierwszej części gry dołączyły także trzy nowe postacie (w sumie jest ich 13). Aby rozkochać w sobie dziewczyny musimy je wpierw lepiej poznać. Szczegóły dotyczące ich życia poznajemy w rozmowie. Podczas nich nie są jednak skore, by opowiadać o swoich sekretach. Możemy to zmienić kupując im kolejne drinki oraz przekąski. Każda z nich wpływa w różny sposób na poziom upojenia bohaterki, co wpływa na ich szczerość.

W trakcie spotkania gracze mogą też obejrzeć występ karaoke. Uczestniczymy wtedy w mini-grze, w której musimy wciskać odpowiednie przyciski w rytm muzyki, akompaniując w ten sposób ulubionej hostessie. Kiedy nasze relacje osiągną odpowiedni poziom możemy zaprosić wybraną wybrankę na randkę w mieście (sceny tez zostały przedstawione w sposób typowy dla gier z gatunku visual novel). Nowością w Dream Club Zero jest możliwość wzięcia udziału w nowych mini-grach, zwiększających nasze szanse u upatrzonej dziewczyny. Wprowadzono także system modyfikacji kostiumów oraz fryzur, możliwość wymiany wiadomości tekstowych z hostessami, a także ulepszono sposób przeprowadzania dialogów. Zabawa w barze oraz napoje nie są darmowe. Każdego dnia musimy wybrać konkretną pracę tymczasową, która opłaci wysokie rachunki. Poza wyborem zajęcia w menu nie musimy jednak wykonywać w tej kwestii żadnych innych działań.

Oprawa graficzna gry została przedstawiona w pełnym 3D i nie uległa znaczącym zmianom w porównaniu do pierwszej odsłony serii. Dream Club Zero korzysta z technologii cel-shading nadającej bohaterkom typowy wygląd znany z japońskich produkcji anime. Ścieżka dźwiękowa składa się z j-popwych utworów skomponowanych na potrzeby tytułu. Praktycznie wszystkie dialogi zostały zdubbingowane przez profesjonalnych aktorów.

Ostatnia modyfikacja 8 października 2014

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dream Club Zero Portable: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PSV
PS3