No właśnie jak to jest?
Niestety na forum hdtv doszukać się takiego zagadnienia nie mogłem a zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce?
Czy TV i odtwarzacz bluray muszą być tej samej firmy, żeby nie było problemów z odtwarzaniem nośników i by wycisnąć z obu urządzeń cały potencjał? czy może TV firmy x i odtwarzacz firmy y będą ze sobią współpracowały równie sprawnie?
Pytam, bo mam upatrzony TV od Sony, ale z kolei wiele osób narzeka na ich odtwarzacze bluray (przede wszystkim nie radzą sobie do końca z .mkv i dyskami NTFS) dlatego bym się rozejrzał za jakimś odtwarzaczem Panasonica, ale nie wiem czy nie będzie problemów ze współpracą obu urządzeń.
Ktoś ma podobne doświadczenia?
nie potrzeba kupować sprzętu tych samych firm tylko wybrać to co najlepsze z różnych, nic się nie stanie
Rodzicom kupiłem BR od LG i telewizor Panasonica i współpracują między sobą bez problemu. Jedyne co nie działa to obsługa obu urządzeń jednym pilotem.
To byłby dla każdego producenta strzał w kolano gdyby ich sprzęt nie działał z urządzeniami innych producentów...
Jeszcze tego brakowało, żeby cały sprzęt musiał być jednej firmy. Tylko krok od tego, żeby stolik, na którym leży TV, też musiał być tej firmy. ;)
Nie musi, ale POLECAM.
Mam tv i kino domowe samsunga. Dzięki temu:
kożystam tylko i wyłącznie z pilota od kina (ma on przełącznik TV/DVD) POLECAM
nie ważne czy klikam głośniej kiedy mam pilota na tv czy dvd kino i tak zmienia moc dzięki funkcji Anynet
nie wyobrażam sobie mieć 10 pilotów. Mój przyszły teść ma na jednym stoliku 5 pilotów (TV, BD, Amplituner, Nka, Klimatyzacja). Sam się w tym gubie ;-)
AMDD --> A tobie daje to tylko tyle, ze w podobnej konfiguracji mialbys o jednego - ewentualnie dwa - piloty mniej. Bo zawsze zostaje dekoder i klimatyzacja, ktorych do pilota od kina nie przypniesz.
Jak sie chce ograniczac liczbe pilotow, to trzeba zainwestowac raz w dobrego pilota uniwersalnego - i wtedy dopiero ma sie spokoj.
wysiak - polecasz jakiś konkretny model pilota uniwersalnego?
ja polecę:
sprawdz sobie piloty Logitech Harmony.
Po pierwsze łatwe w programowaniu: podpinasz takiego pilocika przez USB do swojego komputera, i ustawiasz jakie sprzęty chcesz obsługiwać.
Po drugie możesz robić "kombosy" - tj. pod jeden klawisz wpisać cały szereg funkcji - od całkiem prostych np. TV dla malucha - włącz TV, przestaw TV na kanał 71, do całkiem skomplikowanych - włacz TV, włącz BD, przestaw TV na HDMI2, Audio output z TV na kino domowe, PLAY w BD.
Ceny są różne - od 70zł (model 300i) w górę.
AMDD
Jeśli jedyny argument to "mniej pilotów" to ja jednak wole mieć ich więcej za to do sprzętu który mi odpowiada funkcjonalnością