Przeglądarka Brave zapewnia największą prywatność
Zajrzałem w te badania. Metodyka mówi o testowaniu przeglądarek na domyślnych ustawieniach (które z łatwością można zmienić i mogą w sporym stopniu wpłynąć na wynik testu) i skupia się wyłącznie na tym, co sama przeglądarka aktywnie wysyła na temat użytkownika. Np. taki Firefox nie ustępuje tu Brave po zmianie praktycznie jednej opcji.
Poza tym w badaniu zupełnie pominięto kwestię, co da się wyciągnąć z przeglądarki, czyli śledzenie/profilowanie użytkownika przez różnego rodzaju cookie, fingerprinting, ukryte piksele, eksfiltrację danych przez style CSS itp. Trudno więc uznać je za wyczerpujące i definitywnie stwierdzające, że Brave jest najbardziej prywatną przeglądarką, ale mimo wszystko miło, że takie badania powstają.
Chrome raczej nie jest przeglądarką znaną z troski o prywatność użytkowników, więc jego wysoka pozycja słusznie dziwi.
(...) z funkcją autouzupełniania w wyszukiwarce (...). Wyłączając tę opcję możemy więc zwiększyć poziom prywatności oferowanej przez przeglądarkę.
Dzięki, GOL! U mnie ta opcja jest już wyłączona. W Firefoxie znalazłem pod hasłem "podpowiedzi".
Korzystanie z Brave'a jest wygodne. Szczerze powiedziawszy, to na razie najlepsza przeglądarka z jaką się spotkałem.
Korzystam z Brave już od 2 lat na telefonie i komputerze i w obu przypadkach jest to zdecydowanie najszybciej działająca przeglądarka (testowałem wszystkie). Za przeglądanie netu możemy dostać chajs. Szefem projektu jest twórca JavaScript, który pomimo natłoku obowiązków zawsze mi odpowiada na Twitterze gdy mam jakiś problem z przeglądarką. ?? Jak dla mnie Brave jest bezkonkurencyjny i rewolucyjny bardziej niż Chrome kiedyś. Jedyny minus to synchronizacja wyłącznie zakładek. No ale coś za coś - jak chcemy prywatności. Przeglądarka jest cały czas dynamicznie rozwijana, powinno być tylko lepiej.