Dawno temu go widziałem, tytułu nie przypomnę sobie choćby nie wiem co. Pamiętam gangsterskie klimaty(?), meksyk chyba i utkwiło mi "vatos locos" i scena jak ktoś zostaje napadnięty i zostaje mu wycięty bodajże na klatce znak "VL", wojny gangów. Nie za bardzo sobie potrafię przypomnieć, a pamiętam, że film mi się bardzo podobał. Pomocy. :)
Moze to to?
http://www.imdb.com/title/tt1811376/
Tutaj cos starszego, tez jest taka nazwa gangu:
http://www.imdb.com/title/tt0106469/
Zbyt nowe, wtedy byłem dużo mniejszy jakoś 14/15 lat, teraz mam 19 i nie przypominam sobie bym to widział, też to znalazłem, ale inaczej wygląda.
http://www.filmweb.pl/film/Wi%C4%99zy+krwi-1993-32169
Więzy Krwii? :)
Opis: Los Angeles, 1972 rok. Krewniacy Miklo, Paco i Cruz, należący do gangu "Vatos Locos", zaciekle walczą z konkurencją. Wkrótce dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które wpłyną na dalsze losy bohaterów. Cruz napadnięty przez rywalizującą o wpływy w dzielnicy bandę, trafia do szpitala. Jego krewni poprzysięgają zemstę. Podczas konfrontacji Miklo śmiertelnie rani jednego z rywali. Oskarżony o zabójstwo, osadzony w więzieniu stanowym, próbuje stawić czoła panującej w zakładzie przemocy. Tu życiem skazańców rządzą pieniądze, narkotyki i siła. - Tazman - Filmweb