Virtuos pozostało niesamowicie wierne oryginalnemu Oblivionowi, przywracając nawet klasycznego buga. Brakuje wam wytrychów? Znamy na to rozwiązanie.
Premiera zremasterowanego The Elder Scrolls 4: Oblivion wszystkich wzięła z zaskoczenia, w tym między innymi fanów Nintendo – zwłaszcza po ostatnich kontrowersjach cenowych. Stworzone we współpracy studia Virtuos z Bethesdą odświeżenie przyciągnęło szereg nowych i starych fanów gry, którzy mogą wrócić do pozostawionych gagów i błędów, za które „czwórka” została pokochana. Jak się okazuje, twórcy pozostawili jeszcze jeden kultowy element: bug na duplikowanie przedmiotów.
W czasach, kiedy Oblivion był jeszcze nowym tytułem prosto z pieca, gracze wpadli na buga, który umożliwiał nieskończone duplikowanie przedmiotów. Wystarczyło znaleźć beczkę lub skrzynkę, a następnie pokombinować z przenoszeniem itemków między ekwipunkiem a pojemnikiem. Ważne jest, by posiadać dowolny przedmiot w dużej ilości, która zostanie przeniesiona na docelową rzecz.
Z radością oznajmiamy, że bug ma się dobrze także w remasterze. Gracze niemalże od razu po premierze sprawdzili, czy twórcy zachowali duplikację przedmiotów. Pierwsze efekty widzimy poniżej. Dla niektórych to miłe zaskoczenie, biorąc pod uwagę usunięcie duplikowania zwojów znalezionych w grze – ten błąd nie wrócił do rozgrywki najpewniej ze względu na zastosowanie scrolli.
Dla tych, którzy zawiedli się usunięciem duplikowania scrolli w Oblivionie mam świetne wieści! DUPLIKATY ITEMKÓW WRÓCIŁY!
- The Spiffing Brit
Pora wypełnić mój dom soczystymi arbuzami.
- Dukeybutt
Warto wspomnieć, że duplikowanie nie będzie działało w przypadku rzeczy skrawdzionych, dlatego upewnijcie się, czy aby na pewno pracujecie na „legalnie podniesionych” przedmiotach. Tak czy siak, przy odrobinie cierpliwości nie będziecie musieli martwić się brakami w plecaku waszej postaci.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google

Autor: Aleksandra Sokół
Do GRYOnline.pl trafiła latem 2023 roku i opowiada o grach oraz wydarzeniach z ich świata. Absolwentka filologii angielskiej, która potrafiła poświęcić całą pracę naukową postaci komandora Sheparda z serii Mass Effect. Ma doświadczenie w pracy przy tłumaczeniach audiowizualnych, a obecnie godzi pracę anglistki z pasją, jaką jest pisanie. Prywatnie książkara, matka dwóch kotów, a także zagorzała fanka Dragon Age'a i Cyberpunka 2077, która pół życia spędziła po fandomowej stronie Internetu.