Bilans finansowy giganta z Redmond - amerykański sen?
I co by było w tym fajnego? Brak wspierania Windowsa, a co za tym idzie jakichś 85% (nie wiem jaki jest dokładny procent użytkowników Windowsa) wszystkich gier i programów.
Cziczaki Ty sobie nawet nie zdajesz sprawy jakie byłby konsekwencje bankructwa Microsoftu. I to nie tylko dla branży komputerowej. Tylko co takie dzieciaki z fochami mogą o tym wiedzieć?
M$ górą a Sony ssie pałkę:)
Darth Father tylko te dane podal sam M$ a im mozna wierzyc jak tuskowi w "CUDA"
omega13,sadze,ze zachodnim koncernom bardziej mozna wierzyc w ich wyniki finansowe,niz polskim politykom nawet jesli to same koncerny czy firmy je oglaszaja.Zreszta i tak w krotkim czasie informacje podane przez Microsoft i tak beda bardzo dokladnie zweryfikowane przez gielde czy tez roznych analitykow.Ale nie spodziewalbym sie jakis duzych roznic w wyniku finansowym Microsoftu.
TobiAlex ---> "Tylko co takie dzieciaki z fochami mogą o tym wiedzieć?"
Też jestem ciekaw.
omega13 - nie mogles byc bardziej w bledzie. takie firmy - ktore maja inwestorow (tak MS ma inwestorow - wow!) i inwestuja w roznych sektorach MUSZA podawac prawdziwe wyniki - zajmuja sie tym rozne organy prawne, ktore monitoruja takie firmy - szczegolnie jesli sa obecne na gieldzie i tym bardziej w US gdzie musza byc przezroczyste dla organizacji rzadowych.
ciekawe, ze mam akurat 9 gier na ixa:)
Cziczaki no to mi powiedz, bo to Ty napisałeś idiotyczny komentarz. Dorosła osoba albo mająca chociaż małe pojęcie czym by takie bankructwo groziło nie wyskoczyłaby z czymś takim. No tak, ale Ty oczywiście siedzisz na Linuxie lub nowym systemem Google.
A ja mam już 12 lub 13 gier na X-a a jeszcze Fifa 2006 World Cup idzie:)
6 gier jest z Bundle Copy:D:Lego Indy,Kung Fu Panda,Trival Pursuit,Bernałt Paradajs,FM 2,VP
TobiAlex oświeć mnie co to za straszne konsekwencje by mnie czekały gdyby M$ zbankrutował? Koniec świata? Może koniec rozwoju komputerów powrót do maszyn do piania a w końcu do epoki kamienia łupanego? O dzięki wielkiemu BILOWI za istnienie współczesnej cywilizacji białego człowieka! Proponuje wybudowanie mu świątyń w każdym mieście
ProTyp zależy gdzie - na kompie na którym gram Wxp na lapku i roboczym sprzęcie ubuntu. I czego to ma dowodzić?
Tego ze jakby nie bylo Windowsa to bys nie pogral. Ewentualnie w pasjansa na Ubuntu.
Konsekwencje dla branzy (i nie tylko dla niej zreszta) bankructwa i naglego znikniecia MSa bylyby moze nie tyle tragiczne co poprostu gigantyczne i nie do przewidzenia.
TobiAlex ---> No ja ci nie mogę powiedzieć co dzieci z fochami o tym wiedzą.
PS. Mam Wind XP.
PS2. Linuxy też mogą odpalać gry z Windowsa. Mają swój emulator.
Cziczaki chyba jak Ci się jedynie przyśni to Microsoft zbankrutuje!!!
No wiem, miałem już sen jak Microsoft zbankrutował, pamiętam, od kiedy Microsoft zbankrutował to już nikt nie słyszał dźwięku z komunikatu od Errorów. :)
Już widzę jakość gier po bankructwie MS.
Przesiadka na OpenGL, wymagania: Mandriva xx, byle nie SuSe, nie wspominając o wymaganych pakietach i kompilacji jądra. Do tego do kazdego pudełka instrukcja 100 stron dla pani Krysi, jak zainstalować. Na końcu obowiązkowo telefon do producenta, bo w FAQ wśród 800 najczęstszych problemów jak zwykle nie było tego, który wystąpił.
nie wiem na jakiej podstawie uważacie, że ogłoszenie bankructwa przez microsoft oznacza koniec wszystkiego co z firmą związane? czego teraz w szkołach uczą?
yasiu - a czego się spodziewałeś po wypowiedziach dzieci ?
legrooch - ta.... Ale masz wyobraźnię tylko pogratulować.
Kijano ==> A co bys chciał w tym momencie? Sto rozwoju DX spowodować mógłby jedynei przejście na alternatywny OpenGL. Widzisz tu coś nie tak?
Teraz pokaż mi aplikację pod Linuksa, która na kazdej dystrybucji równej jądrem pójdzie.
A na koniec opisz może, co nalezy zrobić, aby na Ubuntu wrzucić Operę oraz Kadu (tak, żeby odpaliło i działało). Nic poza odpaleniem paczki?
legrooch -
Fakt OpenGL bardzo wolno się rozwija ale to zasługa przede wszystkim ATI i NVIDIA . Co nie zmienia faktu że można tworzyć bardzo dobre aplikacje przy pomocy tego API.
Możliwe że coś ruszy się w temacie gdyż Google na poważnie zainteresowało się OpenGL( powstało kilka fajnych projektów m.in O3D ).
[EDIT]
O3D to projekt Mozilli a nie google.
Odnośnie drugiej kwestii wystarczy wejść na
http://www.opera.com/download/?os=linux-i386
http://www.kadu.net/w/Pobierz
ściągnąć paczkę i uruchomić.
Kijano ==> A możesz mi wytłumazyć, czemu dla Ubuntu, Fedory, Gentoo czy Mandrivy są inne paczki? :>
O tym właśnie mówię :>
legrooch - to że są inne paczki to jedno. Nie oznacza to że jak stworzysz aplikację X to musisz tworzyć paczki dla każdej dystrybucji. Paczki takie jak RPM/DEB są takimi "instalatorami"
które są przystosowane do dystrybucji. Nie oznacza to że musisz tworzyć do jednej aplikacji wiele paczek. Wystarczy że zrobisz nie zależny instalator tak jak ma np.NetBeans a aplikacja zainstaluje się wszędzie.
[EDIT]
Dodam taki obrazowy przykład wykorzystania paczek.
Tworzysz aplikację na Windows w .Net 3.5, która zajmuje 10 MB. Niestety wymaga MSSQL(ok.50 MB) i .Net 3.5 (ok 200MB). A więc instalka całości wyniesie ok. 260 MB
Teraz tworzysz na na Linux aplikację w Javie która zajmuje 10 MB. Wymaga MySQL( ok 50 MB ) i JRE (ok 50 MB). Dzięki użyciu paczek instalka będzie miała około 10MB. Bo paczka przed instalacją sprawdzi czy masz zainstalowane MySQL i JRE jeśli nie, wymagane elementy zostaną zassane z sieci i zainstalowane.W przypadku barku połączenia z internetem będziesz poproszony o wskazanie miejsca tych paczek.
W przypadku aplikacji .NET możesz zrobić dokładnie tak, jak w przypadku paczki dla Linucha. Od .NET 2.0 :)
Co do zależności - piję do wielu dystrybucji, które nie są w żaden sposób poza jądrem zgodne w 99%. Stąd wymuszenia m.in paczek dla x, y czy z.
Jeżeli by MS padł, pomyśl ile czasu zajęłaby standaryzacja dystybucji. Ile czasu zajęło by wybranie standardu między releaserami. Najlepszy przykład masz między Sony i MS w dziedzinie nośników. Weług mnie to jest idealne porównanie, bo występowało tu dwóch gigantów. W sytuacji, gdy chodziło by o kilka firm mających porównywalny udział, problem by był jeszcze większy.
Idę na grilla, odpiszę o ile coś napiszesz jutro. :)
Z tym że nie są zgodne to bym się kłócił. W końcu korzystają z tego samego jądra,tych samych wersji aplikacji. Jeśli Microsoft by padł ( co jest tak prawdopodobne jak to że Polska dogoni gospodarczo Niemcy ) na pewno by powstała firma,która by rozpoczęła standaryzację. Za dużo kasy by było do zarobienia aby nikt się tym nie zainteresował.
Co do nośników każdy "pcha"swój produkt w myśl nie ważne czy dobre ważne aby przynosiło zyski.
Im więcej firm uczestniczy w danej wojnie tym tylko lepiej dla nas konsumentów. Nie wyobrażam sobie że budzę się pewnego dnia i idąc do sklepu widzę na pólkach same produkty Sony albo Microsoftu ( bo wygrały jakiś tam standard ). Dzięki temu że czują "oddech" konkurencji mają motywację do udoskonalenia swoich produktów, tworzenia czegoś innowacyjnego. Czy naprawdę chciałbyś aby do wszystkiego byl tylko jeden standard ?
Mam nadzieję że grill się udał :)
Kijano ==>
Standaryzacja Linuksa trwa o ile dobrze pamiętam od momentu, kiedy MS wszedł w SuSe.
I póki co wypada nijak tak naprawdę. Osobne kompilacje dla kazdej dystrybucji, część korzysta z rpmów itd. Jasne jest, że jakaś firma zabrałaby się z miejsca za ten temat. Ale druga również :>
I zaczęłyby się akcje :) Logika następstw.
Zanim by się wszystko ustandaryzowało sporo czasu by zleciało.
A co do nośników - pamiętaj, że nośnik jest standardem przechowywania danych (tak, jak system zarządzania podzespołami). Jeden twórca nigdy nie podstąpi wbrew konkurencji, bo zawsze ktoś stworzy coś lepszego. Ale na kazdym z poziomów zaawansowania powinna zostać jedna firma, która pilnuje całości. Reszta może się rozwijać i tworzyć następcę.
PS Grill się udał. Stąd być może jakieś dziwne teksty w moim poście :)
Wygląda na to że Microsoft radzi sobie całkiem nieźle