Gracze do spółki z twórcami ulepszą finalną aktualizację do znakomitego RPG w stylu Gothica. Drova ma 95% pozytywnych ocen na Steam
Co to jest w stylu Gothica? Gothic to aRPG w TPP, w dodatku o nie mrocznym a przyziemnym charakterze.
Ta gra na więcej wspólnego z diablo.
Gdzie tutaj są jakiekolwiek podobieństwa?
No jeśli w większości recenzji na Steamie pojawia się wzmianka o Gothicu (w kontekście mechanik, klimatu itd), to jest to w pełni uzasadnione porównanie.
Ja grajac tez czulem tam Gothica i to dosyc mocno… :)
…za sprawa klimatu, otwartego swiata bez skalowania poziomow, dostepnych frakcji, NPCtow (nawet takie pierdoly jak imiona) oraz konstrukcji fabuly. Wiem, ze to brzmi ogolnikowo ale te odczucia towarzyszyly mi przez cala rozgrywke. Wspolnych mianownikow jest sporo - i to mowie ja. Gosciu ktory przeszedl tylko G1 i daleko mu do fana tej serii. :P
Widać, że nie masz pojęcia o tej grze żadnego.
Gra ma:
- rozwój postaci jak Gothic
- trenerów jak Gothic
- budowę świata jak Gothic
- prowadzenie fabuły jak Gothic
- styl narracji/humoru jak Gothic
- obozy jak Gothic
- system magii jak Gothic
- kuźwa nie wiem co jeszcze, wszystko, ale...
NIE MA WIDOKU TPP, więc ja nie wiem co wy wszyscy pier...licie, gdzie tu jakiekolwiek podobieństwa :D
edit: btw, 95% zdecydowanie zasłużone. Naprawdę od dawna tak fajnie się nie czułem grając w jakąś gierkę na singlu. Aż przeszedłem 3 razy.
Sprawdz sobie FOUNTAINS na steamie. :) Gra mocno przypomina Drove pod wieloma wzgledami z ta roznica, ze eksploracja i swiat bardziej czerpie z Dark Souls / Elden Ring niz Gothica. Takze nie ma tam obozow NPC z klasycznymi dialogami i questami, za to jest swietna eksploracja sporego swiata pelnego skrotow, zagadek i sekretow.
No nie mam, temu się pytam. Jak są tak liczne podobieństwa to spoko :) Zawsze dobrze się czegoś dowiedzieć.
Bardzo lubią porównania, powtarzanie pewnych zwrotów w konkretnych grach. Na przykład "No Rest for the Wicked" dostało od nich łatkę "Nadziei RPG", z czego ostatnio to już "Wielka nadzieja RPG" ;) Z kolei do "Tainted Grail: The Fall of Avalon" przylepili "Polski Skyrim". Niestety, często są to błędne zwroty.