Cześć, właśnie gram w grę Dragons Dogma 2 i jestem trochę w szoku. Albo ja nie potrafię grać w ten tytuł albo gra faktycznie jest wymagająca. Zazwyczaj wiekszość gier fabularnych które ogrywam prowadzą mnie znacznikami, gdzie mam iśc, co zabrać, co zrobić aby ukończyć quest. Natomiast w tej grze już na samym początku napotykam trudności. Chociażby zadanie główne które polega na tym, aby uwolnić więźnia z wieży więziennej - aby to zrobić należy iść porozmawiać z więźniem, jednak ten odmówi początkowo możliwości ucieczki z więzienia i marzy mu się pomieszczenie pełne książek, bo lubi czytac. W tym momencie gra nas zostawia tylko z tą wskazówką. Miasto w grze jest ogromne, łaziłem jak debil i szukałem po mieście pomieszczenia gdzie są książki, biblioteki itp. Na marne. Przeczytałem szybki spoiler w internecie i okazuje się, że należy zagadać do jakiegoś NPC na końcu wioski, ten nas zapyta czy pomożemy mu odnaleźć zaginione dzieci ( quest poboczny ). Gra w ogóle nie sugeruje, ze ten poboczny quest może miec związek z linią fabularną. W trakcie poszukiwań dzieciaków natrafiamy dopiero na komnatę pełną książek. Dla mnie to trochę absurd, bo bez spoilera nigdy nie zagadałbym do tego NPC ( bo jest ich cała masa ) , a co dopiero zgodził się na zaakceptowanie misji pobocznej. Czy Dragons Dogma 2 wymaga ukończenia wszystkich questów, nawet pobocznych aby pchać fabułę do przodu ? Kolejna sprawa, mam misję dzięki której mogę zdobyć awans w swoim zawodzie - muszę tylko przynieść miecz ze skrzyni w jaskini Goblinów. Problem w tym, że do tej jaskini gra nas kieruje już na samym początku jako jedna z pierwszych misji głównych - i fakt faktem, znalazłem tam wtedy miecz i był na tyle słaby, że go sprzedałem. No i jest problem, bo nie mogę ukończyć teraz tej nowej misji na awans w zawodzie, bo gra wymaga ode mnie tego konkretnego miecza z tej konkretnej jaskini goblinów ... w mordę jeża
Czy Dragons Dogma 2 wymaga ukończenia wszystkich questów, nawet pobocznych aby pchać fabułę do przodu ?
Nie wymaga. Natomiast co do tego gdzie szukać danej rzeczy itd. - tutaj wchodzi system pionków. Pozyskują wiedzę na temat zadań, znajdziek i potrafią zaprowadzić lub zasugerować, gdzie czegoś szukać.
Problem w tym, że do tej jaskini gra nas kieruje już na samym początku jako jedna z pierwszych misji głównych - i fakt faktem, znalazłem tam wtedy miecz i był na tyle słaby, że go sprzedałem. No i jest problem, bo nie mogę ukończyć teraz tej nowej misji na awans w zawodzie, bo gra wymaga ode mnie tego konkretnego miecza z tej konkretnej jaskini goblinów
Nie pamiętam dokładnie jak z tym przedmiotem, ale możesz spróbować odkupić za ogromne pieniądze w Checkpoint Rest u Ibrahima (u niego też możesz kopiować przedmioty, by oddawać ludziom podróbki), jeśli natomiast się nie da to przepadł bezpowrotnie - taki urok tej gry :)