Dawno temu próbowałem się w to bawić ale prawie żadnej gry nie dało się normalnie uruchomić, a już jak się odpaliła to ledwo chodziła. Jak wygląda na dzień dzisiejszy emulacja gierek z ps3 na PC? Da się jakąś normalnie odpali, czy dalej jest ten problem że np. ledwo działają.
Dosyc niedawno troche sie tym pobawilem. Z ciekawosci sprobowalem odpalic Gran Turismo 5 i 6. Efekt byl srednio zadowalajacy. Byc moze byla to kwestia ustawien samego programu lub jakies spapranej wersji BIOSu, ale nie chialo mi sie w to dalej bawic.
Uruchamialem emulator na komputerze, ktorego specyfikacje masz w moim profilu. Obie gry nie trzymaly stabilnych klatek i mocno szarpalo obrazem, mimo iz sam obraz byl ostry jak zyleta. Korzystalem z emulatora RPCS3. Mozliwe, ze jest jakis emulator, ktory dziala sprawniej, ale to co widzialem, nie bardzo zachecilo mnie do dalszego zglebiania tematu.
Wszystko zależy od konkretnej gry. Prawie 70% nie ma najmniejszego problemu z działaniem, ale wiele z tych popularnych jednak będzie miało jakieś wady w stylu glitch zawieszający grę i nie pozwalający ją przejść, albo kiepska wydajność. I nie jest to wina sprzętu.
PS3 to specyficzna konsola i emulatory niekiedy mają ciężko to ogarnąć tak jak wyżej wspomniano.
Wszystkie sprzęty od PS3 w tył takie były ze względu na specyfikę nietypowych procesorów, co mnie osobiście po dziś dzień jara (oryginalność sprzętowa dawnych konsol piękna sprawa). Dość szybko udało się okiełznać tylko pierwsze PlayStation ze względu że był to okres bardzo szybkiego rozwoju komputerów przez co specyfikacja pierwszej maszynki nie była dla nich żadnym wyzwaniem po pewnym czasie. PS2 też potrzebowało sporo czasu zanim została okiełznana przez emulatory, teraz podobną drogę musi przejść PS3 jak i X360. Ostatni bastion unikatowych konstrukcji, który nie został w pełni opanowany przez emulację.
Czekałem aż ktoś to podsumuje w ten sposób
Później wszystko zaczęło przypominać (a w sumie to się stało) w budowie zwykłe komputery w innych obudowach i z innym oprogramowaniem. Jeśli zagłębimy się w sposób działania konsol właśnie typu PS1/PS2/PS3 to dowiemy się o sztuczkach tam zastosowanych i jakie trudności mieli programiści by wykorzystywać potencjał tych konsol- nie wspominając o optymalizacji pod te archaiczne wymysły ówczesnej technologii :D. Uwielbiam technologiczne rozkminy i z przyjemnością czytałem i oglądałem materiały o budowach i sposobie działania starszych konsol :). Bardzo ciekawy i zawiły temat.