Pewności co do usterki nie mam (choć IMHO od nowości na 99% tak nie było), dlatego pytam - jak bardzo się tym przejmować? :)
Gdzieś czytałem, że zwykle nie wybucha, co najwyżej może spuchnąć i wszystko w środku powyginać/pozgniatać. No ale generalnie to raczej straszą, że tykająca bomba atomowa w kieszeni.
Acha, serwis twierdzi, że nie puchnie. Ale plecki były płaskie, a nie są.
Skoro bateria nie spuchla, to dlaczego plecy sa krzywe? Telefon siedzial krzywo przy biurku?
O to samo można się zapytać czy jedzenie serków albo używanie śmietany 18%, która jest 2 dni po terminie i ma podniesione wieczko jest zdrowe dla zdrowia i się nie pochorujemy. Albo czy montowanie przeciętego kabla w ścianie, który został zabezpieczony zwykłą izolacją na dłuższą metę jest bezpieczne.
Ciężko coś powiedzieć o "brzuszku" bez fotki, bo może się banan zrobił :). Ja kiedyś latem miałem telefon w kieszeni, bawełniane luźne spodnie, i spadł sobie deszczyk. Wysiadając na parkingu pech chciał że nogę postawiłem w miejscu brudnym od oleju a to + woda = ślizgawka. Żeby gleby nie zaliczyć oparłem się udem o samochód, a z telefonu zrobił się hmm lekki banan, tak że jak przykładałem do krawędzi górnej i dolnej linijkę to miałem z jakieś 2-3 mm prześwitu. Potem już poszło szybko 2 miechy i się kompletnie rozleciał xD
Banan to nie jest na pewno - miejsce i kształt baterii, po prostu praktycznie niewidoczne i tylko na 99% nie od nowości.
Pytanie, czy mogę to olać i spokojnie czekać aż spuchnie bardziej albo nie stanie się nic, jeśli to nie bateria.
Jeśli zauważyłeś, że w Twoim smartfonie jest spuchnięta bateria, przyczyny takiego zjawiska najczęściej wynikają z niewłaściwej eksploatacji urządzenia. Obejmuje to: zbyt częste i za długie ładowanie akumulatora, wystawienie go na działanie szkodliwych czynników, w tym wysokiej temperatury, uszkodzenia mechaniczne w następstwie na przykład upadku sprzętu na ziemię.
Spuchnięta bateria w telefonie komórkowym to nierzadko również skutek jej stopniowego starzenia się i dużego zużycia. Akumulatory litowo-jonowe oraz litowo-polimerowe są bardzo wydajne, jednak z czasem, w wyniku zatrzymywania we wnętrzu uwalniających się podczas reakcji chemicznych gazów, mogą się stopniowo rozrastać. Przyczyną spuchnięcia baterii może być też niska jakość akumulatora albo wada produkcyjna. Jeśli w porę na niego nie zareagujesz, może doprowadzić do groźnych zjawisk, jak: deformacja obudowy i uszkodzenie wyświetlacza, przedostanie się do otoczenia szkodliwych substancji chemicznych,wybuch urządzenia i pożar w domu czy w mieszkaniu.
Wybuchnąć raczej nie wybuchnie, po prostu z czasem obudowa się na tyle otworzy, że i tak trzeba będzie wymienić by dało się korzystać.