Pytanie do uczniow wszelkiego rodzaju szkol muzycznych.
Jako poczatkujacy producent muzyczny, kompozytor, muzyk samouk poszukuje wszelkich informacji ktore pozwola mi rozwijac swoja pasje i moga byc przydatne w rozwijaniu sie i doskonaleniu swoich umiejetnosci!
Napiszcie o czym sie tam uczycie! Czy tylko grania na trabkach, fortepianach, gitarach itd?
Czy uczycie sie tam np obslugi nowoczesnego DAW jak FL Studio, Ableton, Cubase itd?
Czy uczycie sie teorii muzyki na bardziej zaawansowym poziomie niz takie ktore mozna znalesc w ksiazkach dla samoukow?
Czy po ukonczeniu szkoly muzycznej mozecie podjac prac jako producent muzyczny muzyki elektronicznej albo DJ?
Czy tylko macie wiedze aby zostac np klawiszowcem, gitarzysta, pianista albo moze i nauczycielem muzyki?
Hinson jak tak dalej pójdzie to będziesz pytał się Dawida Guatta a za 2 lata to on będzie się pytał ciebie o porady muzyczne
@hinson - przerobiłeś ze zrozumieniem te dwie podstawowe książki co ci podałem ??? bo jeśli nie to producent muzyczny, kompozytor, muzyk samouk troche nadwyrost :)
Jeszcze nie bo zainwestowalem w dwa kursy wideo od goscia z Youtube co pokazuje miedzy innymi teorie muzyki w DAW co jest latwiejsze do zrozumienia niz na pieciolinii.
Ale mysle ze po nastepnej wyplacie juz sobie je zamowie.
Na gitarce gram 7 lat. Do szkół nie chodziłem, uczyłem się sam.
Nie słyszałem, żeby w jakiejkolwiek muzycznej szkole uczyli realizacji dźwięku.
Te wszystkie szkoły to lipa. Państwowe szkoły muzyczne są bardzo rozciągnięte w czasie, tam się gra jakieś klasyki. Szkoły (kursy) I i II stopnia to pierdoły mówiące, że nauczyłeś się teorii muzyki. Teorii i technik gry można się nauczyć z internetu.
Najlepsze z tych wszystkich będą prywatne lekcje z nauczycielem i instrumentem, bo się tam uczy konkretów. Nie musisz wypełniać jakichś głupich terminów, sam sobie dobierasz tempo.
Najlepiej się nauczyć grać z prywatnych lekcji lub poradników, a potem z płyt i ćwicząc z instrumentem.
Takie jest moje zdanie.
Nie tylko sie troche nauczylem czegos (podstaw teorii muzyki, podstawy DAW w tym wypadku na razie LMMS bo jest za darmoche) ale i stworzylem nawet kilka dem utworow w stylu Dance, Trance ale jak mam byc szczery to brzmia dosc dziwnie i na tym etapie lepiej sie nimi nie chwalic.
Co to niby za podstawy, wyklikasz coś w DAW czy rozumiesz czemu dane akordy, gamy ukladaja sie w ten lub inny sposob?
Ale jak znasz przynajmniej podstawy teorii muzyki to nie tworzysz muzyki bladzac klepiac w klawisze na slepo majac nadzieje ze nie bedzie falszu.
Dzieki znajamosci teorii muzyki wiesz ktore interwaly, akordy brzmia dobrze a ktore po prostu falszuja.
Jesli tworzysz melodie w najprostrzej gamie C-dur to trzymasz sie bialych klawiszy. W tej gamie stworzysz basy i melodie pomocnicze. Nawet wokalista bedzie spiewal w tej gamie zeby zachowac harmonie.
Oczywiscie wyjscie poza skale jest mozliwe a nawet wskazane ale tu juz trzeba dobrze wiedziec co sie robi aby utwor sie nie rozjechal i mial nadal sens dla sluchacza.
Takze jesli chcesz zrobic muzyke ktora bedzie miala sens to teorie muzyki musisz poznac a dopiero potem poczuc muzyke, stworzyc swoj styl.
A to nasze z kumplem wypociny. Znalezione na kompie :D Mój bas, jego gitara, perka automat. Wszystko zrobione w starym Reasonie w warunkach domowych.
https://www66.zippyshare.com/v/WHoqxtQj/file.html
Nie przejmuj się szkołami muzycznymi, przecież w takie FL Studio możesz sobie nawet skalę wybrać. Nie musisz nawet wiedzieć co to i dlaczego, zawsze w tonacji!