Siedem wynalazków rewolucji przemysłowej, które zmieniły świat
"Który wynalazek w większym stopniu zmienił świat?" - żaden, oba były w równym stopniu ważne dla rozwoju.
"Tak, tych dziesięć luf"
jakie 10? ja tam widzę 6, 3 u góry i 3 u dołu nawet jakby te pręty je kryły to max 2, redaktor serio nie umie liczyć czy zwykłe niedopatrzenie?
Grażyna zobacz Denuvo.
Bardziej niż kartaczownica Gatlinga do rozwoju broni przyczyniło się stworzenie pocisku na metalową łuskę przez Paulyego. Nabój taki umożliwił stworzenie skuteczniejszych narzędzi zagłady niż zawodnych broni odprzodowych.
Zamiast kartaczownicy czy fotografii dałbym tutaj lampę naftową Łukasiewicza, a właściwie wymyślony przez niego proces destylacji ropy naftowej. Rozpoczął on lawinową wręcz karierę ropy, i spowodował ze dziś jest od niej uzależniony właściwie każdy z nas.
"W miastach przemysłowych robotnicy przez lata walczyli o rzeczy dziś oczywiste – wolne weekendy czy ośmiogodzinny dzień pracy."
Chyba nigdy nie pracowales jako "robotnik"
Pięknie tę epokę ukazał RDR2, całe Saint Denis to idealny przykład miasta owładniętego rewolucją przemysłową.
Dokładnie. 30h byłem na za...piu a tu nagle takie miasto i ... chyba zabłądziłem :D Skok w przyszłość...
ZASTRZEŻENIE Tekst powstał we współpracy z wydawcą gry Anno 1800, firmą Ubisoft.
czytanie nie boli
Świetny artykuł, prawdziwa kopalnia wiedzy z tamtego okresu. Aż zachodzę w głowę jak udało się Wam przygotować te wszystkie informacje i dodać archiwalne grafiki.
Jestem wielkim fanem Anno i już nie mogę się doczekać kiedy sam zagram ale martwi mnie jedna rzecz, optymalizacja :/ Ludzie na forach z bd. sprzętem żalą się, że gra mocno spowalnia.
Aż zachodzę w głowę jak udało się Wam przygotować te wszystkie informacje i dodać archiwalne grafiki.
Po prostu ze śmietnika wyciągnęli takie prostokątne przedmioty złożone z papierowych arkuszy, pomazanych farbą układających się w coś co, niektórzy nazywają literami. W dawnych zamierzchłych czasach nazywano te obrzydliwe perwersyjne twory- książkami. Ale kogo to? Kto normalny dzisiaj czyta książki? Na co to komu? Strata czasu. Cała prawdziwa wiedza jest w internetach. I też se to można druknąć. Ale po co. Na co komu wiedza.
Też jestem pełen podziwu, że ktoś jeszcze książki czyta i potrafi zdobytą z nich wiedzę zastosować. Normalnie szok :-)
Ps. Z tym rowerem to bym trochę podyskutował. Ponieważ do wynalazku pewnego Niemca przyczyniła się ewolucja jednośladów. Wcześniej był Francuz niejaki monsieur de Sivrac w XVIII wieku. Ale luz. Dobrze, że na nowo odkryto druk w grach online i stworzono ten artykuł. Chwała bohaterom. Chała! Znaczy chwała:-)