Cenega nowym dystrybutorem gier Activision
Mogliby się szarpnąć na spolszczenie Spyro. Dużo tam tekstu nie ma, ale mimo wszystko.
CDP niedługo zostanie tylko wydawanie symulatorów i "gier z kosza", zresztą w dobie Steama nie ma to najmniejszego znaczenia
(...) oraz Call of Duty: Black Ops IIII
Widzę że nastąpiła reforma cyfr rzymskich, jak się będzie nazywała kolejna część BO z okolic 2030 roku? Black Ops IIIIIIIII ?
Pewnie nie chcą aby ktoś się poczuł pokrzywdzony i dyskryminowany, że musi czytać cyfry arabskie albo rzymskie więc teraz będą dawać kreseczki xD
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzymski_system_zapisywania_liczb
„IIII” na tarczach zegarów
Typowy zegar z opisem liczbami rzymskimi w Bad Salzdetfurth, Niemcy
Zegar na Bramie Shepherda w Greenwich z liczbami rzymskimi aż do XXIII (oraz 0)
Tarcza zegara Wieży Spaskiej w Moskwie z godziną czwartą oznaczoną 'IV'
Na cyferblatach zegarów opisywanych liczbami rzymskimi tradycyjnie stosuje się oznaczenie IIII dla godziny czwartej zamiast IV, co jest sprzeczne z ogólnie przyjętym systemem zapisu. Istnieje kilka wyjaśnień tego odstępstwa:
W wielu przypadkach zapis IIII jest stosowany jako spełnienie kanonu ustanowionego przez najstarszy istniejący zegar znajdujący się w Katedrze w Wells, który został wybudowany między 1386 a 1392 rokiem. W tym przypadku użyto zapisu IIII ponieważ był to w tych czasach powszechny sposób zapisu liczby 4 w manuskryptach (jako iiij lub iiii). W tym zegarze zastosowano niesymetryczną tarczę 24 godzinną, a do opisu minut i faz księżyca użyto cyfr arabskich, przez co teorie o symetrycznej 12 godzinnej tarczy nie mają zastosowania[1].
Niektórzy sądzą, że zapis IV był unikany, gdyż symbolizował rzymskiego boga Jowisza (IVPPITER). To twierdzenie przypisywane jest pisarzowi Science fiction Isaacowi Asimovowi[2]. Jest to fantazja, taki skrót dla wyrazu Iuppiter w zapisach historycznych nie występuje[3].
Król Francji, Ludwik XIV wolał zapis IIII i tak kazał wykonywać zegary swoim zegarmistrzom, a zapoczątkowany tak zwyczaj ostał się po dziś dzień[4].
Zapisane za pomocą standardowego zapisu dwa zestawy znaków (IV i VI oraz IX i XI) byłby podobne, co mogłoby prowadzić do łatwych pomyłek ludzi nienawykłych do czytania tradycyjnych cyferblatów.
Forma czteroznakowa IIII stwarza wizualną symetrię tarczy wobec VIII po jej drugiej stronie.
Wraz z liczbą IIII w sumie na cyferblacie znajduje się dwadzieścia „I”, cztery „V” i cztery „X”[5]. To oznacza, że zegarmistrz potrzebuje tylko jednej formy składającej się ze znaków VIIIIIX, która wykorzystana cztery razy daje wszystkie potrzebne do opisania tarczy znaki. Łatwo można zauważyć pewien schemat:
VIII I IX
VII III X
VI II IIX
V IIII IX
IIX i jedno IX po obróceniu o 180° tworzą XII i XI. Zapis 4 jako IV wymaga wytworzenia siedemnastu „I”, pięciu „V” i czterech „X” co wymusza posiadanie więcej niż jednej formy odlewniczej.
Przy użyciu IIII do opisu pierwszych czterech godzin wykorzystuje się tylko „I”, znak „V” występuje tylko w kolejnych czterech godzinach, a znak „X” znajduje się tylko w opisie ostatnich czterech godzin. To nadaje tarczy symetrii radialnej.
O nawet nie wiedziałem, ze CD Projekt wydawał Cod'a u nas.
Myslałem, ze ich dystrybucja dawno temu legła w gruzach, a jednak stalo sie to dopiero dzis
To dla nas zła wiadomość, że pozostaje tylko jeden mocny dystrybutor na rynku.Zawsze musi byc zdrowa konkurencja, bo w innym wypadku monopolista będzie rozdawał karty po swojemu.
Uprzedziłeś mnie :) Tak, to jest zła wiadomość, szczególnie że Cenega robi tłumaczenie i zapomina - wsparcie strasznie u niej kuleje. A do tego - różnie im te spolszczenia wychodzą, brakuje mi w nich stałego, wysokiego poziomu.
No zobaczymy czy to dobry ruch, mam tylko nadzieję że będzie język polski w grach które wydadzą, przynajmniej napisy.
Najgorsza firma wydawnicza w kraju. Szacunek do nich runął w momencie blokowania produkcji na STEAM, czy ostatnie zawirowania z humble bundle i żałosną Mafią. Nawet tak kiepskiego tytułu nie potrafili odpuścić.
Szczerze życzę tej firmie upadku.
Nikt się nie martwi o los gier Activision w Polsce. Z pewnością będzie o wiele większą dostępność, niż za czasów Cdp. Problemem może być lokalizacja, która występuje u nich losowo. Raz dają napisy, raz dubbing. Najlepszym przykładem jest Risen, czy Secret Files. Chociaż tutaj nadal nie ma wydanej parę lat temu trzeciej części. Też słabo. Zobaczymy. Activision nie ma zbyt wielu gier.
Cenega? To ci dzięki nim na Steam płacę za część gier jak Europa zachodnia a dostaję wersje RU, w najlepszym przypadku PL/CZ/RU.
Czy Cenega bedzie wydawac ich gry także w Czechach, Słowacji, Węgrach? To wtedy mogą sie trafić pudełka, gdzie tylna okładka z opisem gry będzie w kilku językach.
A kto w w Rosji odpowiada za gry Activision? Jesli 1C to pytanie czy rozmowy o wydawaniu w Polsce gier Activision prowadziła Cenega czy 1c.
(Bo cenega od jakiegos czasu jest czescia 1c)
No to przygotujmy się na brak napisów w 30% wydawanych gier i brak dubbingu w 80%