W maju 2016 będę zdawał maturę z przedmiotów (polski podst+angielski podst+matematyka podst) oraz angielski rozszerzony oraz matematyka rozszerzona. Niestety z fizyki nie idzie mi zbyt dobrze więc sobie odpuszczam. I tutaj jest moje pytanie o kierunki studiów gdzie mnie przyjmą po maturze z takich przedmiotów interesują mnie uczelnie mniej więcej z centrum (Poznań, Łódź, Warszawa - chyba zbyt duże wymagania) nie wykluczam innych uczelni jeśli mają ciekawy kierunek. Chciałbym coś możliwie przyszłościowego, ale wiem że tego nie da się tak prosto określić, więc narazie szukam jedynie jedynie kierunków na które wymagana jest podstawa, matma rozszerzona oraz angielski rozszerzony. Proszę, pomóżcie :) Mile widziane jakieś opisy tych kierunków.
Szukaj kierunków związanych z informatyką, programowanie to super sprawa.
Przeorają Ci dupę matematyką ale znajomość fizyki raczej nie będzie wymagana.
@Amadeusz - Twoim zdaniem informatyka to nie przeżytek? Chyba trzeba dużo pracy, szczęścia i talentu żeby się wybić i nie pracować za grosze jako sprzedawca, czy "naprawiacz" komputerów.
Na Informatyce też pojawia się fizyka, na pwr nawet na wydziale Zarządzania jest.
Ale to tylko jeden przedmiot, a nie, że cały czas maglują z tego.
Tylko, że tobie chodzi o szanse na dostanie się. Na stronach uniwerków masz podane archiwalne progi i wzory. To już sam musisz sobie oszacować ile tracisz nie zdając fizyki, bo co uczelnia to inne zasady.
Dodatkowych przedmiotów nie trzeba chyba zdać na te 30%, wiec lepiej napisać choćby to jedno zadanie i mieć te kilkanaście procent, które w ostatecznym rozrachunku mogą zdecydować o być albo nie być.
Na pewno na kierunkach ekonomicznych nie będą liczyć fizyki.
Jeszcze raz - szukasz kierunku na który w procesie rekrutacji nie jest wymagana fizyka czy może kierunku na którym fizyki nie będziesz się uczył? Jeśli to pierwsze to powinno Cię zainteresować AGH - u nich w procesie rekrutacyjnym liczy się tylko matma i angol(żaden polski/fizyka itp.).
Tak, chodzi mi o kierunki w których w procesie rekrutacyjnym nie jest wymagana fizyka ;)