Nowy RPG na CryEngine 3 - piękna oprawa i wielkie obietnice. Zobacz demo gry Umbra
Rzeczywiście bardzo przypomina Path of Exile. Zarys fabuły, stylistyka, również te modyfikacje, wszystko brzmi dosyć znajomo. I w sumie bardzo dobrze, bo jest na czym się wzorować.
Gra zapowiada się bardzo obiecująco ale czy uda się spełnić te wszystkie obietnice? Twórcy chcą przygotować naprawdę bardzo rozbudowaną grę ale czy dadzą radę? Ja czekam.
Aleście się wybredni zrobili :) Jak na tak wczesny etap produkcji oprawa gry prezentuje się fenomenalnie.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Potencjał jest, a do tego samo demo technologiczne prezentuje się całkiem spoko.
Nareszcie coś. Wszyscy wiemy, że wyszedł wiesiek i każdy u Was gra, ale Panowie, bez przesady. Gdzie przegląd tygodnia? Śmiesznie mała liczba nowych materiałów. Co ja mam po pracy robić? Z nudów już żonie zacząłem pomagać ;)
Nie zgadzam się z tym co mówicie. Jak dla mnie nie jest to projekt zbyt ambitny. Z opisu wygląda na to, że to będzie ładniejsza wersja Dungeon Siege 3.
Nie oszukujcie się - wszyscy grają w Wieśka teraz i nie ma czasu na rozproszenie :) A gra wygląda solidnie. Jednak prognozowany launch na rok 2016 sprawia, że trzeba o niej zapomnieć i wrócić do Wieśka :)
wszyscy grają w Wieśka teraz
Nie wszyscy, ja na przykład w tym roku nie zagram na pewno.
Znam ten projekt od dawna. Tak naprawdę Diablo 3 i inne slashery można dosyć łatwo przegonić implementując nowe rozwiązania... Kiedyś rozmawiałem ze znajomymi i paroma developerami o stagnacji slasherów i tak przy okazji trafiłem na Umbrę.
Trzeba przyznać, że to co pokazano tutaj na tvgry jest słabe i nie za bardzo pokazuje czym ma być ta gra.
Lepiej spojrzeć na zastosowaną technologię tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=te46WEAWjog (to jest test z 2013 roku ale dobrze obrazujący potencjał) a potem na trailer jeśli jeszcze się nie widziało https://www.youtube.com/watch?v=Nz-xunEI1X0
Przy zbiórkach kickstarterowych warto pamiętać, że nie zawsze, a może i bardzo rzadko pieniądze zbierane tą metodą przekładają się na całą kwotę potrzebną na realizacje projektu. Często kickstarter służy tylko jako sposób na pokazanie inwestorom, że jest popyt i zainteresowanie produkcją, jak miało to miejsce w przypadku Kingdom Come Deliverance czy Bloodstained: Ritual of the Night. W Europie zachodniej działa wiele programów rządowych i pozarządowych, które mogą pomóc w sfinansowaniu produkcji gier np. ERDF w Europie, czy UKTI i SEIS na terenie Wielkiej Brytanii. Dużo studiów deweloperskich używa zbiórek społecznościowych jako dodatek do ich planu finansowego, zrealizowanie projektu z pieniędzy tylko z tego jednego źródła jest niebezpieczne i trudne.
Na razie nie ma co wyrokować, ale Umbra ma potencjał. Oby twórcy tego nie zmarnowali! :)