Witam. Otóż mam pytanie do studentów politechniki. Chcę się dostać na inżynierię odnawialnych źródeł energii, mechatronikę lub na mechanikę i budowę maszyn. Czy trudno dostać się na te kierunki. Inżynieria Bydgoszcz, pozostałe - Poznań. Jeszcze w Gdańsku są chyba te 2 ostatnie kierunki albo jakieś podobne.
Pisałem teraz maturę podstawową z matematyki i myślę, że będzie powyżej 80%, bo nie zrobiłem tylko jednego zadania za 5 pkt + jakiś tam margines błędu biorę. Polski - trudno mi ocenić - jakieś +- 70%. Angielski powyżej 90%. Jutro jeszcze piszę rozszerzony angielski i rozszerzoną matematykę. Z angielskim nie mam problemu. Tylko pytanie - czy angielski rozszerzony daje mi jakąś przewagę na przyszłość przy rekrutacji ? Jeśli chodzi o mat. rozszerzoną - cóż, już od 3 miesięcy robię prawie codziennie po 1-2h zadania. Jakiś tam efekt jest, ale niewielki i jak na razie nie czuję się na siłach żeby pisać rozszerzenie. Najgorzej jest mi wpaść na pomysł. Sprawność liczenia mam dobrą.
I teraz mam pytanie. Jak jest liczona mat. rozszerzona względem podstawowej ? Gdzieś wyczytałem na jakiejś uczelni że jest to x2. Czyli 100% na podstawie to jakby 50% z rozszerzenia. Czy jakoś to inaczej jest ? Aha i czy powiedzmy te 80-90% pozwoli mi się dostać na studia ? Rozszerzenie i tak będę zdawał, jak już się przygotowuję to spróbuję. Może akurat trafią mi się zadania. Ale ogólnie czuję, że to dla mnie trochę za trudne
zaglądamy na stronę wymarzonej uczelni, szukamy zakładki 'rekrutacja', znajdujemy interesujące nas informacje.
Wszystkie pytania, które tu zadałeś, znajdą odpowiedź tam gdzie napisałem wyżej. Z kolei tu na forum nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie pamięta zasad rekrutacji na każdej uczelni w Polsce.
Na PG na Wydziale Mechanicznym jest Mechatronika, jak również Mechanika i Budowa Maszyn. Na MiBM jest się łatwiej dostać, z tego względu, że po prostu mają więcej miejsc. Ja kończę właśnie inżyniera na Mechatronice. Z rozszerzonych przedmiotów na maturze zdawałem matematykę i fizykę, przy czym fizyka poszła mi lepiej zatem ona została wykorzystana do obliczenia punktów (miałem ponad 70% z tej matury, o ile pamiętam - przy czym na liście rekrutacyjnej byłem na pewno powyżej połowy stawki, nie pamiętam dokładnie jak wysoko.)
Przydatne linki
http://pg.edu.pl/rekrutacja/progi-punktowe
http://pg.edu.pl/zal.-3-kryteria-kwalifikacji-studia-i-stopnia-nowa-matura-i-ib