za rok spotka mnie ten zaszczyt i pojawia się kilka pytań.. chciałem i liczyłem, że istnieje taki kierunek jak Grafika 3D (jedyna opcja to UAP, lecz tam jest wyłącznie Grafika Warsztatowa czy coś podobnego) gdyż robię to we własnym zakresie lecz niczego takiego nie znalazłem przynajmniej nie na terenie "zacnego" Poznania, do którego mam najbliżej tak więc pozostałymi opcjami, które mógłbym brać pod uwagę to Ochrona Środowiska oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji lecz na stronie uczelni nie znalazłem praktycznie żadnych informacji co do przedmiotów jakie są wymagane na tym kierunku z matury. orientuj się ktoś może w tym temacie? myślałem jeszcze o "Edukacja Techniczno-Informatyczna" lecz tutaj też nie znalazłem informacji na temat wymaganych przedmiotów na maturze. czytałem opis tego kierunku i wydaje się być całkiem przyjemny, a że kończę tech.informatyczne chyba z tych trzech wymienionych byłby najbardziej przybliżonym.
ok więc na jedno (Edukacja techniczno-informatyczna) mam odpowiedź więc może ktoś pomoże z pozostałymi?
Ale w czym konkretniej problem?
Nie wiem czy wiesz, ale czasem wśród studentów krąży taki.. hm... "żarcik" (?), że (pomijając maturę) pierwszym krokiem do zakwalifikowania się na studia jest umiejętność wyszukania warunków rekrutacji (a więc m. in. wymaganych przedmiotów, sposobu obliczania punktów, potrzebnych dokumentów...). Kolejne kroki/warunki to m. in. umiejętność rozszyfrowania planu zajęć i znalezienia właściwych sal, ale to już kolejne levele, do których nie dotrzesz bez tego pierwszego :P
Przyłączę do tematu. Chciałbym studiować na http://www.swps.pl/ - Neurolingwistykę. Jestem z Litwy, uczę w polskiej szkole, będę zdawał egzamin z polskiego (co prawda szkolny..), angielski, i litewski. Piszą, że próg to 95pkt., sumując dowolne dwa zdawane powiedzmy, że zdam polski i angielski na 70%, czyli co mam 140pkt? Rozumiem, że najlepiej to dzwonić czy pisać maila i pytać, ale może ktoś tutaj uczy się tam i orientuje się.
Dalej, to opłaty za studia i stypendia. Nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej informacji na temat stypendium, i czy jest jakaś możliwość uczyć się tam za darmo (dobrze zdana matura, dobre stopnie już ucząc się tam, słaba sytuacja finansowa etc etc, cokolwiek). Pomoc mile widziana, bo szczerze to siedzę już z godzinę na tej stronce i nie mogę znaleźć tych informacji.
Co do tematu. Właśnie na SWPSie w Poznaniu jest School of Form i z tego co wiem mają tam grafike 3D.
[7] - Tak jak mówisz z progiem. Inna sprawa że rozszerzenie jest liczone podwójnie więc naprawdę nie ma problemu z dostaniem się na SWPS
Co do stypendiów to mogę powiedzieć że nie ma czegoś takiego jak stypendium za dobrze napisaną maturę. Ewentualnie możesz się ubiegać o stypendium rektora za osiągnięcie naukowe itp. Napisz do mnie na maila na potrzebujesz więcej informacji:) lardmen(małpa)gmail.com
W skład grafiki komputerowej w twoim przypadku 3d trudno znaleźć coś konkretnego.
Najlepsi rzemieślnicy zaczynali od Blendera i innych mu podobnych darmowych programów użytkowych (W sumie 15 lat temu używało się gliny, plasteliny, ogólnie formowalnej masy, a potem skanowało i wysyłało obraz do komputera.
Kiedyś byłem zainteresowany grafiką 3d, ale odpuściłem sobie. Wiedziałem, że jest przy tym świetna zabawa i w ogóle, ale mi brak cierpliwości i po części poczucia estetyki :D
Wyróżnia się parę gałęzi w grafice 3d:
- tworzenie postaci do gier ( Textury + model)
- Tworzenie budynków ( jak wyżej)
- Wizytówki dla firm ( tworzenie modelu samochodu, budynku, aby można było pokazać na prezentacji)
- Rigowanie ?(zapomniałem nazwy) (nadanie postaci 3d stawów/ kości)
- Animator ( osoba odpowiedzialna za jak najbardziej naturalne ruchy postaci, rzeczy, cokolwiek)
Jak masz czas (rozumiem matura etc...) to wkręć się w tworzenie gier w grafice 3d :)
Osoby na pewno znajdziesz polecam stronę (forum) www.warsztat.gd
Wiele rozpoczętych nie skończonych projektów, ale tu ludzie głównie się uczą.
I teraz zbiór przydatnych ciekawych linków:
http://www.youtube.com/watch?v=ARqS4qU5i7E ( wykład z grafiki 3d w tym przypadku chyba masz o rigowaniu kałamarnicy (nie pamiętam, dawno tego nie oglądałem) )
http://www.eti.pg.gda.pl/katedry/kiw/dydaktyka/Projektowanie_gier_komputerowych/ (szkoła w gdańsku, nie wiem czy atkualne)
http://blog.rafalschubert.com/index.php/2011/05/zaczynamy-przygode-z-3d/ ( aktualne linki z grafika 3d)
A jak jesteś zainteresowany informatyką to tu masz wykaz tematów na dany rok:
http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Tutaj parę ciekawych wykładów z informatyki:
http://pwi.informatykaplus.edu.pl/pg.php/video/65
właśnie myślałem nad informatyką na politechnice lecz tam trochę mało tej grafiki a orłem z programowania raczej nie jestem więc nie mam zamiaru się z tym męczyć tam:)
uczyłem się 3d we własnym zakresie.. Rhino lecz tutaj byłem na warsztatach u Twórcy programu, MakeHuman lecz to bardziej dla zabawy modelowanie postaci i dopieszczanie w Blenderze no i Zbrush. Liczyłem właśnie, iż istnieje taki sprecyzowany kierunek jak GRAFIKA poświęcona tej części informatyki ale jak widzę troszkę się przeliczyłem.
W_O_D_Z_U -> jest school of form lecz po przejrzeniu ich strony nie ma niestety nic na ten temat. Napisałem maile do uczelni z upatrzonymi kierunkami lecz od dwóch dni brak odzewu.
DEXiu -> na żarty Ci się zebrało;P
Coś nie doczytałeś w tym linku, który podesłałem :)
Zarządzanie i inżynieria produkcji - W = JP + JO + 2M + 2Z
Edukacja techniczno-informatyczna - W = JP + JO + 2M + 2Z
Inżynieria środowiska - W = 0,5 JP + 0,5JO + 2,5M + 2X