Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie - graliśmy w duży dodatek do Cywilizacji
No właśnie ale co sądzisz o AI w czasie pokoju / wojny? Bo tego nie napisałeś.. Artykuł ciekawy. :)
Coś, co powinno być w podstawce. Sądzę, że i tak lepiej poczekać na pełną, porządnie spatchowaną edycję ze wszystkimi dodatkami i cywilizacjami.
@Azazell3 - Wersja preview była za krótka, żeby to stwierdzić na sto procent, ale moim zdaniem nie było szału. Mój bliski sąsiad ciągle deptał mi po odciskach, mimo że był o wiele słabszy. W końcu się wkurzyłem i bez większego wysiłku zająłem mu dwa duże miasta. Tak to raczej nie powinno wyglądać, ale to był średni poziom trudności i nie ostateczna wersja.
Sathorn wiem też testowałem tę wersję. I faktycznie za krótka przez te ograniczenie. AI dośc ciekawie dbał o religię ale militarnie chyba zawodził.
tak jak w 4... dodatek bedzie robil gre kompletna.
[1] a co jest zmienione do oryginalu, ze zadajesz takie pytanie? Nie widze nigdzie, zeby dodatek mial zmieniac rozgrywke w tym aspekcie.
to co [3] napisal to jedynie umiejetnosc gry... jeden lepiej sobie radzi w pokoj, drugi gorzej.
ja np nie jestem warmongerem i wiekszosc gier rozgrywam bez wojen jakichkolwiek, lub pojedynczych wojenkach.
jak sie ma mocna armie to dziala to jak straszak.
"Gra Civilization V, chociaż przyjęta dość ciepło, w oczach wielu fanów nie stanowiła kompletnego dzieła", to się nazywa definicja eufemizmu. Civ V w porównaniu do 4 czy przednich cześć w samym założeniu to była i jest klapa i żaden patch do tej pory tego nie nie zmienił i wątpię aby dodatek coś tu pomógł. Jak dla mnie to z tą oceną Civ V (9.0) to się trochę wygłupiliście, szczególnie zaraz po premierze, kiedy ta gra dla każdego kto spędził z serią trochę czasu, to była ona nie grywalna z powodu dużej ilości błędów. Niestety błędy w tej grze to nie jedyny jej problem, gdyż w założeniu V jest po prostu słaba w porównaniu choćby z IV częścią, i strasznie uproszczona ale o tym było już dość pisane. Dlatego nie wiąże z dodatkiem wielkich nadziei.
bit_1 --> dla ciebie może i uproszczona ale znam wielu nowicjuszy i zachwalają ją co niemiara :). Po drugie nie zapomnij, że Civ 4 też było przeciętne do momentu wypuszczenia 2 dodatku BTS. :) Nie pamięta się co? W Civ 4 bardzo słabe było AI, które było mało agresywne ;/ Najlepiej mi się grało w Civ 3 jeśli chodzi o poziom SI.
Azazell3-->Maz rację, po premierze Civ 4 grze brakowało do poziomu jaki obecnie prezentuje a kolejne dodatki znacznie ją ulepszały, szczególnie ostatni z nich. Natomiast już wtedy można było zauważyć duży potencjał tej gry, i dzięki kolejnym poprawką może być tylko lepiej, natomiast V moim zdaniem, leży w samych podstawach rozgrywki. Co do AI to wcale nie było takie słabe ( a moim zdaniem na pewno o niebo lepsze niż w V) i mało agresywne, to drugie zależało głównie od poziomu trudności i cech poszczególnych przeciwników.
@bit_1 wg mnie trollujesz i czepiasz się szczegółów nawet ich nie podając, uproszczona powiadasz... jako fan serii civ (gram od pierwszej części z pominięciem dwójki) mogę powiedzieć że civ4 po premierze była dużo gorsza niż civ3, a civ 5 wcale nie jest "uproszczona" jak to określasz. To że zmienili system siatki na heksy, oraz zrezygnowali z tzw stack of doom, gdzie teraz trzeba kombinować nad ustawieniami wojsk, a nie stackować wszystko jak leci na jednym polu nazywasz uproszczeniem? to że AI czasem sobie może nie radzić (polecam ostatni poziom trudności na mapie typu pangea, jeśli twierdzisz, że AI jest słabe), nie świadczy o tym że gra jest słaba, nie na darmo jest tam opvja multiplayer, kiedy AI już ci nie wystarcza... pograj z żywym człowiekiem to dopiero doznasz szoku, kiedy zobaczysz multum możliwości taktycznych jakie oferuje nowe Civ5 dzięki braku stacków, oraz siatce heksowej
@Azazell3 nie zapominaj że przed premierą dodatku ma być spory patch... tam będziesz miał swoje AI poprawione :P (prawdopodobnie)
Civ5 jest bardziej przystępna dla nowych graczy. Wcale nie oznacza to, że gra jest uproszczona - mnie osobiście po przerzuceniu się na Civ5 nie za bardzo chce się wracać do Civ4.