Jestem tegorocznym maturzystą, i po za "normalnymi" przedmiotami jak matma czy fizyka zdaję informatykę i mam 2 pytania do osób które ją zaliczały lub po prostu to wiedzą (nie interesują mnie komentarze pt. "przecież matura z informatyki nigdzie się nie liczy").
1. Czy program który piszę (w ostatnim zadaniu) ma sam zapisać odpowiedzi do zadań w pliku tekstowym, czy może wystarczy, że je wyświetli, a ja sam utworzę odpowiedni plik i wpiszę w nim odpowiedzi?
2. To samo zadanie jest podzielone na podpunkty, czy program, który napiszę musi wykonywać wszystkie podpunkty na raz, czy mogę napisać 3 programy, po 1 na każdy z podpunktów?
Akurat sie liczy, a ze jest zdecydowanie latwiejsza niz matematyka latwo sobie na niej nabic punkty.
Co do samego pytania: jak DOKLADNIE brzmia polecenia?
Napisz program, którego wykonanie da odpowiedzi do poniższych podpunktów. Odpowiedzi zapisz w pliku zadanie6.txt, a każdą odpowiedź poprzedź literą oznaczającą ten podpunkt.
Do oceny oddajesz plik zadanie6.txt oraz plik(i):............... zawierający(e) komputerową(e) realizację(e) Twojego rozwiązania.
No i niby jest "napisz program", ale z drugiej strony mogę załączyć kilka plików z realizacją zadania.
No jak dla mnie - jeden program generuje odpowiedzi na wszystkie podpunkty i sam zapisuje je do pliku tekstowego. Ale faktycznie napisane jest to dosyć nieprecyzyjnie.
Wg mnie program może wypisywać odpowiedzi na standardowe wyjście i możesz je po prostu ręcznie przekierować do pliku przy uruchomieniu. Ale czy to, do czego będzie wypisywane wyjście, naprawdę tak wiele zmienia w kwestii czasochłonności/skomplikowania programu? W większości języków to kwestia zmiany kilku znaków lub dodania linijki czy dwóch.
Co do drugiego pytania - IMHO raczej pojedynczy program. Ale ponownie: czy to coś zmienia w kwestii czasochłonności/skomplikowania rozwiązania?