Tak jak w temacie proszę o sprawdzenie i pokazanie ewentualnych błędów w mojej pracy .
Ps. praca w linku.
1. nie musisz podawać nr stron i haseł jakich szukałeś
2. niektóre pozycje nie maja podanych wydawnictw, jest tylko miasto i rok. powinna być jeszcze nazwa wydawnictwa, oraz ew. dane tłumacza, który dokonał przekładu.
3. w przypadku Biblii należ zazwyczaj podać czyj to jeszcze jest przekład (jest kilka różniących się przekładów na język polski)
4. zaleca się używanie możliwie najświeższych dostępnych wydań (od 1947 było kilkadziesiąt nowszych wydań Antygony :) )
5. w przypadku linków internetowych, jeśli praca oddawana jest także w formie elektronicznej, należy dołączyć na nośniku zapisaną całą stronę internetową podaną w linku. (kłopotliwe, no ale tak się zaleca). no i datę (wystarczy miesiąc i rok) kiedy się z danych na stronie korzystało
przykładowo:
1. Jaworski B. M., Dietłaf A. A.: Fizyka. Poradnik encyklopedyczny. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1995
2. Pikoń A.: AutoCAD 2008 i 2008 PL. Wydawnictwo Helion, Gliwice 2008
3. Kania L.: Podstawy programu AutoCAD – modelowanie 3D. Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej, Częstochowa 2007
4. Vortal poświęcony standardowi IES, http://www.iesna.org/ , sierpień 2009
1. nie musisz podawać nr stron i haseł jakich szukałeś
jeśli tego nie zrobi, egzaminator ma prawo spytać o cokolwiek z całego opracowania. albo całej encyklopedii.
Średnio z tym sprawdzeniem bibliografii. W mojej szkole obowiązuje jakiś inny zapis i bibliografia wygląda zupełnie inaczej. Swoją drogą trochę to idiotyczne, jestem ciekaw czy komisje zainteresuje rok wydania i czy przyczepią się, że po autorze jest przecinek a nie kropka.
1) Uważaj na spacje i przecinki - spację stawiamy zawsze po przecinku. Nie przed, a wstawić też ją musimy. Takie literówki, a drażnią komisję, bo mogą świadczyć o niechlujstwie.
2) Zamiast z Biblii młodych skorzystałbym po prostu z Tysiąclecia, bo wygląda to dużo poważniej, a i to jest jedno z najczęściej cytowanych wydań. Taki opis bibliograficzny Biblii powinien wyglądać raczej:
- Księga Rodzaju w: "Biblia Tysiąclecia cośtamcośtam", wydanie, miasto: wydawnictwo, rok, [wersety, strony czy opis jakiego wycinka]
3) Nie Kot napisał Antygonę, tylko Sofokles, chyba że jest to opracowanie dotyczące Antygony Sofoklesa, ale to powinno być wtedy raczej w przedmiotowej. I jak ktoś wyżej wspomniał - lepiej korzystać z jakiś nowszych wydań lub, najlepiej, z tzw. BNki, czyli z wydawnictwa Ossolińskich.
4) Konrad Wallenrod - brakuje roku wydania.
5) Masz napisane w punkcie II "Literatura podmiotu", a powinna chyba być "przedmiotu". Jakkolwiek samo powoływanie się na Vademecum maturalne jako źródło do pracy jest bardzo dyskusyjne i rozważałbym, czy warto to wrzucać do bibliografii, to jeszcze to vademecum chyba jakoś się nazywa - np. Język polski. Powinieneś to zaznaczyć.
6) Przy linkach podaje się jeszcze (np. w nawiasie kwadratowym), kiedy był dostęp do tej strony, czyli kiedy wpisałeś ją do bibliografii. Np. [dostęp na dzień 3 kwietnia 2011).
7) Zdecyduj się, jak podajesz odnośnik do miasta, wydawnictwa, roku. Wszędzie musi być tak samo, nie może być tak, że raz podajesz wydawnictwo, miasto rok, raz samo wydawnictwo, raz miasto rok.
Masz dwie literatury podmiotu na moje oko. Powinna być przedmiotu.
U mnie w szkole trzeba podawać nr stron i hasło jakiego sie szukało. Nie wiem jak jest z ISBN, u mnie w szkole nie trzeba ale nie wiem jak u ciebie.
Dobra spróbowałem to nieco poprawić i oto mój wynik .
Ps. ma ktoś dostęp z was do tej bibli tysiaclecia bo niewiem kóra dokładnie strone i wers wpisać , a
chodzi mi o wers z kuszeniem Adama prze Ewę .
A i dzięki za dotychczasowe rady .