Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. Gry Zręcznościowe PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PS1.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Play with the Teletubbies
Play with the Teletubbies

Zręcznościowe 8 sierpnia 2000

Kolejna gra edukacyjna, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć wspólnie z czterema sympatycznymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego serialu produkcji BBC, czyli tytułowymi Teletubisiami.

Omega Boost
Omega Boost

Zręcznościowe 31 sierpnia 1999

Stworzona przez autorów serii Gran Turismo gra akcji typu shoot'em up, w której gracze sterują potężnym robotem i walczą z falami wrogów. Produkcja cechuje się wysokim poziomem oprawy wizualnej. Ukazane w grze mechy zostały zaprojektowane przez twórcę marki Macross.

Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall
Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall

Zręcznościowe 27 października 2000

Bazujący na licencji popularnego serialu stacji Nickelodeon zbiór mini-gier, w których tytułowe siostry starają się wykonać szereg misji. Celem jest zdjęcie klątwy z galerii handlowej, gdzie zostały uwięzione.

Monkey Magic
Monkey Magic

Zręcznościowe 27 listopada 1999

Kolorowa platformówka 2.5D, w której antropomorficzny małpi wojownik próbuje uratować rodzinną krainę przed zagładą. Gra powstała na bazie anime emitowanego na przełomie XX i XXI wieku.

Vib-Ribbon
Vib-Ribbon

Zręcznościowe 12 grudnia 1999

Unikalna gra zręcznościowa uznawana za jedną pierwszych produkcji muzyczno-rytmicznych. Za produkcję tytułu odpowiadają twórcy legendarnej serii PaRappa the Rapper. Gracze kontrolują animowanego królika i w rytm muzyki muszą unikać stojących na jego drodze przeszkód.

N2O: Nitrous Oxide
N2O: Nitrous Oxide

Zręcznościowe 30 czerwca 1998

Utrzymana w specyficznej, nieco psychodelicznej stylistyce zręcznościowa strzelanina 3D, w której gracze mogą poruszać się jedynie w lewo lub prawo. Celem jest pokonanie kolejnych tuneli, eliminując po drodze napotkanych wrogów i osiągając jak najlepszy wynik punktowy.

Pandemonium 2
Pandemonium 2

Zręcznościowe 30 września 1997

Pandemonium 2 to kontynuacja popularnej platformówki z 1996 roku. Fabuła gry osnuta jest wokół tajemnicy "komety nieograniczonych możliwości", przelatującej nad krainą Lyr raz na 300 lat. Znani z pierwszej odsłony bohaterowie: Nikii i Fergus muszą stawić czoła złej królowej, która pragnie wykorzystać kometę do swych niecnych celów.

Klonoa: Door to Phantomile
Klonoa: Door to Phantomile

Zręcznościowe 11 grudnia 1997

Klonoa: Door to Phantomile to platformówka stworzona przez japońską firmę Namco, w której trójwymiarowe postacie poruszają się po dwuwymiarowej płaszczyźnie. Bohaterem gry jest antropomorficzny kot o imieniu Klonoa, będący w posiadaniu pierścienia, w którym zaklęty jest duch Huepow.

40 Winks
40 Winks

Zręcznościowe 14 listopada 1999

40 Winks to trójwymiarowa gra platformowa, opowiadająca o przygodach rodzeństwa, które wyrusza do krainy snów by uratować tytułowe Winki. Produkcja ukazała się oryginalnie na konsoli PlayStation, a za jej stworzenie odpowiada Eurocom Entertainment Software.

Johnny Bazookatone
Johnny Bazookatone

Zręcznościowe 26 lutego 1996

Wyróżniająca się ciekawą stylistyką i oprawą, łączącą dwuwymiarowe tła i trójwymiarowe modele postaci, side-scrollowana platformówka. Bohaterem gry jest młody muzyk, który staje do walki z władcą piekieł.

Zoop
Zoop

Zręcznościowe 31 października 1995

Nieskomplikowana w swych założeniach gra zręcznościowa, za której opracowaniem stoi studio Hookstone. W Zoop gracz kontroluje trójkąt znajdujący się w centrum dwuwymiarowej planszy, a jego zadaniem jest strzelanie do kolorowych obiektów nadciągających z krawędzi ekranu.

Whizz
Whizz

Zręcznościowe 15 lutego 1997

Będąca konwersją z komputerów osobistych kolorowa dwuwymiarowa platformówka, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Tytuł stawia przed sterowanym przez graczy humanoidalnym królikiem szereg wyzwań logiczno-zręcznościowych.

Thunder Force V
Thunder Force V

Zręcznościowe 21 maja 1998

Zręcznościowa, side-scrollowana strzelanka 2D, w której posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad bojowym statkiem kosmicznym. Produkcja jest konwersją z Segi Saturn i jednocześnie piątą odsłoną cyklu Thunder Force.

R-Type Delta
R-Type Delta

Zręcznościowe 19 listopada 1998

Czwarta odsłona popularnej serii shoot'em upów i jednocześnie pierwsza, w której zastosowano grafikę 3D. Produkcja standardowo cechuje się wysokim poziomem trudności i pozwala sprawdzić swój refleks jako pilot bojowego statku kosmicznego.

Monster Rancher Hop-A-Bout
Monster Rancher Hop-A-Bout

Zręcznościowe 28 listopada 2000

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym naszym zadaniem jest pokonywanie najeżonych przeszkodami tras w skórze jednego z kilku zróżnicowanych potworów. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rywalizację z drugim graczem; poza tym wyposażono go w edytor torów.

Solar Eclipse
Solar Eclipse

Zręcznościowe 30 listopada 1996

Stworzona przez Crystal Dynamics kosmiczna strzelanina TPP o zręcznościowym charakterze. Tytuł bazuje na założeniach znanych choćby ze słynnej serii Star Fox i stanowi kontynuację gry wydanej na 3DO w 1993 roku o tytule Total Eclipse.